Češi musí pařit v Chorvatsku a nakazit se, zlobí se Maďar. A píše to z Chorvatska

Český rozhlas

Rastislav Maďar | FOTO: Český rozhlas

Epidemiolog Rastislav Maďar, to je náš nový Roman Prymula. Kde může, pomůže a poradí, a to zejména v tom, co máte a nemáte dělat, jak se chovat, kam chodit a kam ne, a jistě brzy začne vyhrožovat i tím, co zakáže a jak už brzy zase budou zavřené hranice, protože to Maďara (stejně jako Prymulu) hodně baví. Před kamerou i z pozice moci. Jenže teď se během rozdávání rad poněkud ztrapnil.

Zrče na chorvatském ostrově Pag je vyhlášené místo pro mega dance party velkých mas lidí z různých zemí Evropy. Ano, už tam byli v červenci i Češi a ano, už z toho máme nakažené v různých částech ČR. Tak pařit je zjevně nezbytně nutné i v době pandemie bez ohledu na zdravý rozum,“ napsal epidemiolog na svůj twitterový účet. Jenže si zapomněl vypnout zveřejňování polohy a ukázalo se, že sám je taktéž v Chorvatsku.

Uživatelé si ale Maďarova pokrytectví okamžitě všimli, a tak se obhajoval. „To není nic tajného, říkal jsem to do médii mnohokrát, že budu týden v Chorvatsku. Nejde o místo, ale o způsob. To zdůrazňujeme po celou dobu. Vlastním autem do soukromého apartmánu bez cizích kontaktů je to dokonce mnohem bezpečnější než na hromadné akci u nás v ČR,“ uvedl.

Tak nejenže Maďar se rozhodl anonymně obviňovat kdekoho, že se nakazil na domnělé party, ale ještě navíc sám káže vodu, ale pije víno. Bylo by možná lepší, kdyby se zabýval tím, že v Česku naprosto nefunguje chytrá karanténa a lidé stojí fronty na testy, k nimž se mnohdy nedostanou. Jistě by to přineslo daleko lepší výsledky.

Maďar svým tweetem navíc už zase rozdmýchává nenávistné nálady vůči lidem, kteří jedou do zahraničí. V nejbližších dnech tak jistě zase přijdou titulky o tom, jak Češi vozí nákazu ze zahraničí, a budeme znát viníky problémů, které ve skutečnosti způsobila svou naprostou neschopností vláda Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner