Češi posílají fotografie údajných imigrantů na rasistický web. Stránky už monitoruje policie

()

Český boj proti migraci má neuvěřitelné pokračování. V Česku funguje rasistický web, kam lidé nahrávají fotky údajných imigrantů. Mnohdy se zjevně jedná o turisty či cizince. K fotografiím anonymní uživatelé doplňují hanlivé komentáře a místa pořízení.

„Narazili jste ve svém okolí na podezřelá individua či celé skupiny, které rozhodně nevypadají jako turisté z Afriky či zemí vyznačujících se pískem a sluncem? Nevíte, kam se se svými obavami obrátit? Sem můžete přidat váš příspěvek a fotografii možných nelegálních migrantů,“ vyzývá uživatele webová stránka vyfoť-imigranta.cz

Podle tvůrců web vznikl jako reakce na tvrzení médií, že v Česku žádní nelegální imigranti nejsou. „Pomozme nejen našim bezpečnostním složkám, ale i našim sousedům upozorněním na možné nelegální migranty, kteří se nám tu postupně množí geometrickou řadou a kromě nebezpečné ideologie s sebou často přináší infekční nemoce a násilí,“ je uvedeno na webu.

Na snímcích jsou většinou Romové, turisté nebo bezdomovci. Fotky jsou většinou pořízeny zezadu, z jedoucího auta nebo z uctivé vzdálenosti. Zatím je fotografií na webu několik desítek. Zjevně není tak jednoduché na nějakou tu geometrickou řadu narazit.

Autoři webu jsou pochopitelně neznámí. Policie i Úřad na ochranu osobních údajů už stránky monitorují. Provozovatelům i přispěvatelům hrozí trestní postih.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner