Češi se Hohlmeierové hromadně omlouvají za Babiše: Nemluví za nás, píší

Monika Hohlmeierová vedla misi EP do České republiky. (Evropská unie)

Monika Hohlmeierová vedla misi EP do České republiky. | FOTO: Evropská unie

Na facebookovém profilu předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Moniky Hohlmeierové se začala objevovat čeština. Mnoho občanů naší země se tam totiž omlouvá za slova Andreje Babiše, který německou europoslankyni označil za „totálně pomatenou“. Jen proto, že s kontrolní misí Evropské komise přijela do Prahy zkoumat jeho střet zájmů.

Mnoho českých občanů slova ministerského předsedy naštvala. Proto se rozhodli sdělit svůj nesouhlas s Babišovou sprostou rétorikou přímo Hohlmeierové. „Vážená paní Moniko. Omlouvám se za hrubost a neomalenost našeho premiéra. Vážím si vaší práce a přeji hodně štěstí, zdraví a s naší vládou i hodně trpělivosti. Věřte, že nejsem sám,“ píše například Jaromír Knechtl. 

Podobně reaguje i Jiří Skalský. „Vážená paní Hohlmeier, i já se svojí rodinou se připojuji s omluvou za chování pana Babiše, který si zatím užívá svobody pouze díky svému mediálnímu vlivu a neomezeným finančním prostředkům,“ píše. „Dokud si tento StBák dokáže držet svých 30 % příznivců, které si koupil za koblihy a prázdné sliby, sami tady v ČR nic nezměníme. Většina národa je z Babiše zoufalá. Děkuji Vám za Vaši práci,“ dodává.

Stydím se za pana Babiše, bohužel někteří naši spoluobčané jeho sprosté a urážlivé chování obdivují. Všichni – EU i my, nesmíme dopustit, aby mu jeho zlodějiny prošly,“ komentuje na Facebooku premiérovo chování Petr Stehlík. „Entschuldigung – za nehorázná slova našeho premiéra. Za sebe – a mnohé jiné – mohu říct, že s nimi nesouhlasím a stydím se za ně. Přijměte prosím mou hlubokou omluvu a současně poděkování za Vaši práci,“ vzkazuje Amálie Tesařová.

Jak se opět ukazuje, mnoha lidem je za chování premiéra stydno a raději se za jeho slova omluví sami, protože vědí, že on to nikdy neudělá. Babiš se sice v pondělí „omluvil“ českým europoslancům Tomáši Zdechovskému a Mikuláši Peksovi za to, že je označil za vlastizrádce, ale je jasné, že se jednalo pouze o formální vyjádření. Moniku Hohlmeierovou ve stejném rozhovoru pro Frekvenci 1 opět označil za člověka, který „nerozumí rozdělování dotací“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner