Češi se zbláznili: Financují ze svých daní firmy svého premiéra

(fb Andreje Babiše)

Čechům se podařilo vytvořit dosud nevídaný model. Platí si ze svých daní soukromé firmy svého předsedy vlády. Zatímco Evropská unie dotace pro firmy Andreje Babiše zastavila kvůli jeho konfliktu zájmů, tak české úřady tyto dotace vyplácejí dál, třebaže nebudou Evropskou komisí proplaceny. Takže byznys předsedy vlády je financován z rozpočtu České republiky.

Takovou štědrost vůči svému premiérovi neprojevují daňoví poplatníci v žádné jiné zemi na světě.

Předseda vlády má největší firmy v oblasti chemie, zemědělství a potravinářství, které pobíraly evropské dotace v rozporu s jejich koncepčním určením. Zatímco v jiných zemích jsou z těchto evropských dotací podporovány malé a střední firmy, aby byla podpořena jejich konkurenceschopnost vůči velkým firmám, tak český premiér se postaral o to, aby u nás naopak ty největší firmy, shodou okolností zejména jeho podniky, mohly tyto dotace pobírat.

Babiš pobíral v roce 2017 v dotacích 2,1 miliardy korun. Jeho firmy přitom odvedly na daních 739 milionů. Výše těchto dotací se během pěti let Babišova vládnutí téměř zdvojnásobila. Jestliže tyto dotace již Agrofertu Andreje Babiše neproplácí Evropská unie a české úřady (přes které transfer evropských peněz probíhá) nadále tyto dotace Agrofertu proplácí, tak se v Česku odehrává zcela bezprecedentní a bizarní situace. Občané ochotně přispívají peníze do soukromé kapsy svého premiéra.

Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy. (ČT)

Na skutečnost, že si čeští daňoví poplatníci financují byznys svého premiéra upozornila ve své reportáži německá televize ZDF. Česká média o této situaci vesměs mlčí. Toto mlčení médií umožňuje, aby si premiér mohl brát peníze z veřejného rozpočtu. Kritici tohoto stavu jsou běžně kritizováni za to, že se jsou příliš posedlí Babišem, a představitelé politických stran se veřejně dušují, že nejsou žádní „antibabišovci“.

Česká veřejnost zraje na kolektivní návštěvu u psychiatra.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner