Češi si ochotně nasazují náhubky i o samotě v lese. Zjara u nás kvete udávání

()

Roušková mánie nabrala v Česku už takovou dětinskou podobu, že se dotýká samotné lidské důstojnosti. Nikdo nezpochybňuje, že v době šíření nákazy je třeba být ohleduplný k okolí a kupříkladu v samoobsluze či v tramvaji je nutné si zakrýt ústa a nos. Plošná povinnost nosit roušku všude ve veřejném prostoru, tedy kupříkladu i o samotě v lese, je ovšem absurdní a ponižující hloupost.

Nedaleko Lázní Bohdaneč si parta mladých lidí v pátek udělala hezké odpoledne. Svlékli se do naha a opalovali se na jarním sluníčku. Občané z blízké vesnice nelenili a zavolali na nudisty policii. Ta vyrazila k rybníku a na místě upozornila pachatele tohoto obecného ohrožení, že musí mít roušky. Policii je třeba přiznat k dobru, že se zatím věnovala jen pedagogické činnosti, a nikoli represi. Nudisté pak hodné policisty poslechli, nasadili si roušky a nahatí se opalovali dál. Musel to být romantický pohled!

Pro současnou atmosféru ve společnosti je na této příhodě typické to udání na linku policie. Po třiceti letech je to zase tady. Bývalí domovní důvěrníci, největší pitomci mezi námi, jsou ve svém živlu a vrátil se jim ztracený smysl života. Mohou udávat. Bonzování se tedy opět naplno rozeběhlo po celé zemi. Přičinliví občané snaživě kontrolují své bližní a okamžitě hlásí na linku 158, že viděli kohosi bez roušky. V Brně policie uvedla, že se s udáváním doslova roztrhl pytel. „Lidé upozorňují například i na lidi, kteří na vlastním oploceném pozemku opravují střechu s odkrytým obličejem nebo na balkoně rodinného domu kouří cigaretu,“ píše Brněnský deník.

Inu je jaro, lidé vyráží do přírody, nebo jsou jen prostě venku, a tak tu zjara kvete udávání.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Co na to říci? Snad jen tolik, že civilizovaný a zralý člověk nepotřebuje žádné příkazy vlády, aby věděl, kde má roušku mít a kde nikoli. Všude tam, kde spolu lidé nepřicházejí do blízkého styku, je rouška na sto procent úplně k ničemu. Je jen projevem poslušnosti, nic víc. Příkazy vlády je třeba za všech okolností podrobovat kontrole vlastního kritického rozumu a je třeba je respektovat přiměřeně. Je velice podezřelé, jak Češi oproti jiným národům ve velké většině ochotně přistoupili na poslušnost a otrocké chování. Asi rádi poslouchají šéfa. I když je to třeba zrovna naprostý šašek.  Důstojní a svobodní lidé vypadají jinak.

Hysterie kolem koronaviru obnažila drsnou pravdu. Česká společnost je skrz naskrz prolezlá zabedněným bolševismem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]