Češi vyhořeli a se Světovou skupinou Davis Cupu se loučí

Wikipedia

Po pátku, kdy čeští tenisté vedli už 2:0, se předpokládalo, že jeden z dalších třech zápasů dokáží vyhrát. Jenže to se nestalo. Nizozemci ovládli sobotní čtyřhru i obě nedělní utkání. Češi tak podruhé v historii sestupují ze Světové skupiny Davis Cupu.

Čechy bez dvojice Radek Štěpánek a Tomáš Berdych nečekal jednoduchý úkol. Lukáš Rosol se propadl téměř do třetí stovky žebříčku ATP a Jiří Veselý zatím v Davis Cupu příliš nepřesvědčil. Jenomže oba dokázali své páteční zápasy vyhrát. Čechům tak stačilo přidat jediný bod.

Do sobotní čtyřhry nasadil kapitán Jaroslav Navrátil pár Roman Jebavý a Adam Pavlásek, zejména proto, aby nechal Rosola s Veselým odpočinout. Dvojice Robin Hasse a Matwe Middelkoop zvítězila a přinesla Nizozemcům první bod.

V první nedělní dvouhře nastoupil odpočatý Jiří Veselý proti Robinu Hassemu, kterého čekal třetí zápas ve třech dnech. Veselý ovšem, s výjimkou druhé sady, na domácí jedničku nestačil a podlehl Hassemu 1:3 na sety (1:6, 6:1, 3:6, 4:6).

Lukáš Rosol letos prožívá velmi špatnou sezonu a propadl se až na 192. místo žebříčku ATP. Přesto byl v nedělním souboji s Thiemem de Bakkerem favoritem. Nizozemci totiž patří v žebříčku až 408. místo. Rosol navíc v pátek porazil Robina Hasseho.

Lukáš Rosol zahájil utkání lépe. První set získal na svou stranu. Jenže tím dobré zprávy pro české fanoušky skončily. Rosol ve zbytku utkání nedokázal výborně servírujícímu de Bakkerovi sebrat jediné podání, zatímco sám ztratil servis v každé sadě jedinkrát. Lukáš Rosol nakonec de Bakkerovi podlehl 1:3 na sety (6:3, 4:6, 4:6 a 4:6).

Češi tak po dvanácti letech opouštějí Světovou skupinu Davis Cupu. Celkově teprve podruhé v historii. Příští rok tak mohou fanoušci českého tenisu na boj o salátovou místu zapomenout. A návrat nemusí být jednoduchý. Radku Štěpánkovi je už 38 let a dvaatřicetiletý Tomáš Berdych se chce soustředit na svou individuální kariéru, zejména na zisk grandslamového titulu, který mu stále chybí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner