Česká katastrofa. Země v krizi nemá vládu a světlo na konci tunelu není vidět

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Vláda premiéra Andreje Babiše vyhlásila 1. března poměrně tvrdá opatření, která měla zabránit dalšímu šíření nemoci covid-19. Po třinácti dnech restrikcí přibývá stále kolem 14 tisíc nově nakažených denně. Zvyšuje se rozdíl mezi počty vakcín ve skladech a počty naočkovaných občanů. K dovršení této absurdity ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že nebude zveřejňovat aktuální data k epidemii. Česká republika nemá vládu, která by ji mohla z této krize vyvést. Je to tragédie a pokud se okamžitě nezbavíme neschopného kabinetu Andreje Babiše, potrvá ještě velmi dlouho.

Andrej Babiš tak dokonale prokázal, že není schopen řídit vůbec nic, že člověk musí nutně přemýšlet, jak je možné, že všechny ty firmy, co začlenil do Agrofertu, ještě fungují. Nebude to ale geniálním vedením jako spíš dostatečným přísunem dotací. Bohužel vinou této jeho neschopnosti teď umírají lidé. Česká republika slouží jako odstrašující příklad „worst in covid“ a zlepšení je v nedohlednu.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Přestože již od loňského jara sledujeme amatérismus české vlády v podstatě on-line, kabaret stále dokáže překvapit. Takový Andrej Babiš sdělí veřejnosti tři různé návrhy toho, jak by měly vypadat maturity, načež se vyjádří znovu a svá vlastní slova zkritizuje. Ministr zdravotnictví Jan Blatný hájí zásah policie proti člověku bez roušky. Ministryně financí Alena Schillerová mezitím, co chodí nelegálně ke kadeřnici a fotí snímky na instagram, rozdává odměny svým podřízeným.

Sledujeme naprostý krach státu bez důvěry. Ještě před pár měsíci by bylo pochopitelné, že se opozice rozhodla nevyslovit vládě nedůvěru, protože měnit vedení uprostřed krize skutečně může být problematické. Ovšem nyní žádné vedení nemáme – a přitom ho tolik potřebujeme. Bylo by správné se té skupiny naprostých neumětelů ihned zbavit a nahradit je v podstatě kýmkoli jiným.

Jistě je možné stále poslouchat výmluvy a řeči o tom, že by to nikdo nezvládl lépe. Není pochyb, že by každý v takto složité situaci dělal chyby. Jenže lépe to zvládly úplně všechny státy, to asi drobný důkaz o neschopnosti našich vládních činitelů bude. A co je horší – dnes je již jasné, že mrtvých na covid-19 může být i více než třicet tisíc. Je nutné okamžitě změnit strategii, zásadně zlepšit očkování a zavést taková opatření, která budou efektivní. Jsme na tom hrozně. A pokud to i nadále bude řídit Andrej Babiš, nezlepší se vůbec nic.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]