Česká luza se dere na povrch. Poslanec Volný posvětil násilí ve veřejném prostoru

Exposlanec Lubomír Volný (ČTK/Krumphanzl Michal)

Exposlanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK/Krumphanzl Michal

Násilí a agresivita ve společnosti po prvním roce covidové epidemie skokově narostly. Klíčovou zodpovědnost na tom kromě samotné epidemie nese totální úpadek české politiky, legitimizace sprostoty prezidentem i premiérem, protivakcinační hnutí sdružující extremisty všech představitelných typů a povýšení násilí na politickou metodu. Dvě rvačky poslance Volného na půdě poslanecké sněmovny daly luze signál, že už smí začít.

Jdu od lékaře, je to nahoře u Lorety. Dolů z kopce vzdálenost Hrad – Malostranské náměstí ještě zvládnu. Jdu a prohlížím si vylidněnou, a snad o to krásnější Prahu. V půli cesty si dám kafe na zahrádce, testovaný jsem, a spokojeně sedím na sluníčku. Pak se zvednu a kráčím na Malostranské náměstí na tramvaj. Když přijdu na prostranství, kde je vchod do chrámu svatého Mikuláše, vidím, že přede mnou stojí jeden velký a zcela nevypočitatelný pr**er.

Volní od myšlenek

Nevěděl jsem totiž, že na Malostranském náměstí právě demonstrují stoupenci poslance Volného řečeného Flákanec. Tento volený zástupce lidu má za sebou již dvě rvačky na parlamentní půdě a o jeho zmužilosti vypovídá, že se tam pere s policisty ve službě, co mu jeho oblíbený flákanec nesmějí dát. Jeho sympatizanti se právě snažili dostat do uličky vlevo, směrem k parlamentu. Tam stáli těžkooděnci, a tam je také později dav fyzicky napadl. Pochopil jsem, že budou i na Malostranském náměstí, a přemýšlel. Volat taxíka, to bych si fakt připadal jako debil. Obejít Mikuláše by znamenalo vejít na Malostranské náměstí, kde nějací demonstranti budou, a budou koukat všemi směry.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Přímo přede mnou jich byl dav – ale všichni civěli směrem do uličky, snažili se tam nacpat, a jejich pozornost byla v tomto ohledu plně soustředěná. Černé brýle jsem měl, černou nanoroušku přes půl ksichtu jsem si nasadil, a těsně kolem zdi – za tím řvoucím davem – prošel. Nepoznali mě. U zastávky tramvaje stál policista. Postavil jsem se vedle něj a čekal na tramvaj. Podívali jsme se na sebe, on zjevně viděl, proč stojím zrovna vedle jeho uniformy, a naše zájmy byly v plné shodě. Ani on, ani já jsme nechtěli řešit napadení invalidy skupinou statečných a mužným potem smrdících tlusťochů v kapsáčových kraťasech demonstrujících proti viru.

Přijela tramvaj, nastoupil jsem a sedl si. O dvoje dveře dál přistoupil nějaký Flákancův fanoušek. Neměl roušku. Hlasitě a sprostě křičel a plival kolem sebe. Ne obrazně – plival. O stanici dál na Malostranské vystoupil.

Sobota jak malovaná

Dívám se na svou facebookovou zeď ze soboty. Napsal jsem: Tři verbální napadení v MHD za cestu z domova do lékárny ve Vinohradské nemocnici a zpět, a to se teprve vracím a jsem na Flóře – tak to před koronou fakt nebejvalo. A teď je to v podstatě vždy, když vylezu ven. Za lockdownu si i lidi, co nebyli dříve moc připojení, zvykli na komunikační standardy na facebooku, kde lidi vůbec nechápou své hranice. Teď vylezli ven, ale nevnímání hranic jak svých, tak ostatních lidí jim zůstalo. To může zcela zásadně změnit skutečnost, že jsme donedávna byli jednou z nejbezpečnějších zemí na planetě. Ony ty verbální vzájemné útoky můžou velmi snadno a velmi rychle přerůst v útoky fyzické. A nejde jen o mě – nějakých hlučných hádek, co se mě netýkaly, jsem za celý jaro zaznamenal kvanta.

O hodinu později jsem dopsal: UPDATE: Čtvrtý verbální útok za dnešek před chvílí na Kulaťáku. Suma sumárum: Za 120 minut v pražských ulicích a metru jsem byl čtyřikrát terčem verbální agrese, z toho u tří hrozilo, že když udělám chybu, dojde k fyzickému napadení. No, a když jsem odbavoval e-maily, nalezl jsem vzkaz, kde mi úplně naplno nějaký člověk píše, že chce dosáhnout toho, abych přestal psát. Takhle natvrdo poprvé za 31 let mé novinářské praxe.

Množí se výhružky

Po rozhovoru o variantě delta, který poskytla deníku FORUM 24, vyhrožovali vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a jiné virové respirační nemoci dr. Heleně Jiřincové. Paní doktorka není ovšem sama. Spolek Sysifos zveřejňuje: „Upozorňujeme na osobu Radka Pecha a Davida Formánka, kteří se již přes rok angažují v šíření hoaxů a dezinformací na téma covid-19. Radek Pech v červenci 2020 šířil hoax na téma 5G technologie a vznik koronaviru v kožních buňkách. Radek Pech a David Formánek dlouhodobě přispívají na dezinformační web ‚otevrisvoumysl.cz‘.

Namátkou můžeme uvést dokument s peticí ze září 2020: 40 BODŮ – Připomínky části veřejnosti k Dokumentu MZ ČR: Národní strategie očkování proti nemoci covid-19. Dalšími spolupracujícími dezinformačními weby, které stojí za zmínku, jsou svobodny-vysilac.cz, plandemie.cz. Radek Pech společně s Davidem Formánkem provozují vlastní dezinformační web kulovy-blesk.cz, kde také můžeme najít stejné texty, jaké v podobě hoaxů šíří Radek Pech přes e-maily. Nedávno se oběťmi těchto nevyžádaných dezinformačních zpráv stali ředitelé a zřizovatelé škol, nyní krajští koordinátoři očkování.“

Výše publikovaná fotografie je z webu kulový blesk – vyfantazírovaný a zfalšovaný údajný následek nošení roušky. V internetové petici „4O BODŮ“ – PŘIPOMÍNKY ČÁSTI VEŘEJNOSTI K DOKUMENTU MZČR – „NÁRODNÍ STRATEGIE OČKOVÁNÍ PROTI NEMOCI COVID-19“ se pak píše: „POŽADUJEME důkladné prošetření okolností angažování Billa Gatese a jím vlastněných či ovládaných společností a institucí na řešení koronavirové pandemie, investování nemalých finančních prostředků do organizací jako jsou WHO, CDC, NIH, CCDC, CEPI, GAVI a dalších, stejně tak jako důsledné prošetření jím dlouhodobě financovaných projektů PATH, financování projektů EARTH NOW, ID2020, DENOMINATOR, a mnoha dalších. Stejně tak požadujeme důsledné prověření jeho výroků na adresu řešení klimatických změn údajně způsobených zvýšenou lidskou produkcí CO2, kdy jeho snahy jsou tuto produkci snížit na nulu.“

Vy jste viníci!

Minulý týden rozeslal tento gentleman koordinátorům očkování, po celé republice, výhružný e-mail: „VZHLEDEM K ZÁVAŽNOSTI INFORMACÍ V TÉTO ZPRÁVĚ UVEDENÝCH VÁS ZÍTŘEJŠÍM DNEM tj. ČTVRTKEM 08.07.2021 00:01 hodin ČINÍM PLNĚ A OSOBNĚ ODPOVĚDNÝMI ZA JAKÉKOLIV DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ V OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 SE VŠEMI TRESTNĚ PRÁVNÍMI DŮSLEDKY. Tato zpráva bude předána připravovanému mezinárodnímu soudnímu tribunálu. Trestní oznámení v ČR, stejně tak jako další kroky a informace směrem k veřejnosti jsou již v plném procesu a spustí se zcela automaticky a nezávisle ve ČTVRTEK 08.07.2021 00:01 hodin. Informace v přiložené zprávě jsou kritické povahy a je nutné NEPRODLENĚ zamezit škodám na zdraví a lidských životech.“

Ano, je to výhružka, a je třeba ji brát smrtelně vážně. Když ke mně přes kamarády lékaře text doputoval, okamžitě jsem je vyzval, ať adresáti volají policii. V jednom zveřejněném textu totiž stojí: „Ve výsledku jsme tedy očkováni vakcínami s kousky buněčných kultur jiných mrtvých lidských bytostí, s kousky buněčných kultur jiných mrtvých zvířat. Bez ohledu na původně zamýšlený účel vakcín je zřejmé, že dnes jde pouze o zcela účelové míchání DNA lidí a zvířat, ke kterému by za normálních okolností vůbec nedošlo, s následnou možností virové a bakteriální křížové kontaminace, která může a nemusí nastat v závislosti na tom, jak silný imunitní systém dotyčná osoba má.“

A dotyčný míchá buňky i jinak. Pomocí 5G sítí:

Neumím rozeznat, zda má ten pán psychózu. Jsem si ale zcela jist, že je objektivní nutností, aby s ním promluvil někdo, kdo to poznat umí. Pán nejenže vidí ZLO ve vakcínách, míchá kousky lidských bytostí s buněčnými kulturami jiných mrtvých zvířat, ale také na svém webu píše: „Jistě jste zaznamenali prodloužení nouzového stavu do 20.11.2020, ale také ULTIMÁTUM, které jsme společně s OBČANSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ a ČINNOU KOMPETENCÍ odeslali vybraným ústavním činitelům. Jako odpověď na prodloužení nouzového stavu do 20.11.2020 a minulý pátek schválení nového zákona PS ČR, vztahujícího se k zákazu zřízení DOMOBRANY, který jsme jako důsledek nesplnění požadavků v rámci ULTIMÁTA zmínili, a jeho aktuálního projednávání v Senátu ČR – není čas, ztrácet čas. VOLÁME NÁROD K DOMOBRANĚ! Je vidět, že se nás opravdu bojí.“

Pokud zároveň tento gentleman vyhlašuje ultimáta, buduje domobranu, je rád, že se ho někdo „opravdu bojí“, vyhrožuje českým lékařům zajišťujícím klíčový zdravotnický úkol dneška, vidí ve vakcínách kousky lidí a zvířat a všude kolem zásadní bezpráví, kterému ON zabrání, je opravdu potřeba posudek lékaře. Není možné čekat, až přijde s domnělými nositeli ZLA skoncovat osobně sekerou nebo brokovnicí. A není absolutně možné předpokládat, kde může udeřit.

Ano, obrovský podíl na tomto skokovém nárůstu agrese ve společnosti způsobila epidemie, lidé byli zavření, fejzbůkali, ztratili hranice sociální komunikace, teď vyšli ven a fejzbukají i v realitě. Na sítích jsou pak nadávky, tykačky a výhružky už zcela standartní. Stejně důležité, či možná ještě důležitější však je, že ve veřejném prostoru od roku 2013 dvojice Babiš–Zeman sprostotu zcela znormalizovala, a že nyní poslanec Volný de facto posvětil fyzické násilí jako politickou metodu. Naše země se dostává do stavu, v jakém bylo Německo v roce 1932. Rok předtím, než lid zvolil Adolfa Hitlera.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]