Česká pátá kolona v akci: Putin je největší státník

Eric Drooker

Minulou středu oslavil ruský prezident Putin 63. narozeniny. Kromě jiných mu srdečně gratuloval i guru ruské páté kolony v Česku, někdejší poslanec za ČSSD Jiří Vyvadil. Gratulace Vyvadila je tak „úchylná“, že je dobré ji citovat. Zveřejnil ji server parlamentnilisty.cz:

„Vladimir Vladimirovič je největším státníkem dneška. Není to jen otázka pro Rusko, ale pro celý svět. Všechny chyby Západu, které se nashromáždily, má šanci napravit… Není mstivý. Takže jakkoliv Západ v posledním čtvrtstoletí dělal jednu hrůznou věc za druhou, jejímž důsledkem je dnes uprchlická vlna, Putin je schopen to napravit. Myslím, že vytvoří světovou koalici, která rozdrtí islamisty. Zároveň ale až to skončí a nastolí stabilitu v Sýrii, nebude se mstít či nějak se povyšovat proti USA. Ale bude mít radost, že Evropa bude spokojená… Jsem rád, že v Rusku nezůstalo to brežněvovské, ale že Putin myslí globálně a strategicky. I když to tak Západ nevnímá, tak myslí i za jeho zájmy. Což je překvapivé.“ sdělil Vyvadil.

Eric Drooker Eric Drooker

V osobní rovině by Vyvadil Putinovi popřál, aby v čele země vydržel nejméně deset let. „Potřebuje to jistě Rusko, ale hlavně to potřebuje svět. Myslím, že těch deset let aktivního života má jednoznačně před sebou. Držím mu palce. Ale upřímně, ty palce by mu měl držet každý rozumný člověk na světě. Protože jak se teď obul do Blízkého východu, tak mi okamžitě spadl kámen z hrudi. Nemám nejmenší pochybnost, že s islamisty zatočí,“ řekl Vyvadil.

Takže, Bůh nás ochraňuj před Vyvadilem i Putinem…

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com