Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o iPhone 11

Ilustrační foto (archiv F24)

Ilustrační foto | FOTO: archiv F24

Česká pošta opět varuje před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11. Na mobilních telefonech a stránkách sociální sítě Facebook se začaly objevovat formou reklamy klamavé zprávy s logem České pošty. Podvodná hra se projevuje i formou úhrady poštovného.

Text podvodného textu soutěže:

„Všichni noví zákazníci se zúčastňují losování cen zobrazeného produktu kampaně. Pokud jste šťastným výhercem, budete kontaktováni přímo prostřednictvím e-mailu. Tato speciální nabídka přichází s 4 dny trvající zkušební dobou přidělené předplacené služby, po které bude měsíční členský poplatek (70 EUR) odečten z Vaší kreditní karty. Pokud nejste z jakéhokoli důvodu spokojeni se službou, můžete svůj účet zrušit do 4 dnů. Služba bude obnovována měsíčně až do zrušení. Tato kampaň vyprší 31. prosince 2020.“
(Konec citace)

Soutěž je provozovaná z podvodné facebookové stránky Česká pošta PG. Skutečná facebooková stránka České pošty je zde.

„Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy! Je zde mimo podvod i zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty,“ píše v tiskové zprávě Česká pošta.

Česká pošta není autorem těchto zpráv, její logo je použito neoprávněně. Už dříve podala trestní oznámení na neznámého pachatele a v tuto chvíli podniká veškeré kroky, aby zobrazování této zprávy spojené se jménem České pošty zabránila.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]