Česká republika 2020: Babišova společnost s ručením velmi omezeným

(fb Andreje Babiše)

Andrej Babiš jakože zaparkoval svůj byznys do svěřenských fondů, přesto je i nadále nepřekonatelným velmistrem v čerpání dotací, v získávání veřejných zakázek a v daňových optimalizacích. Podobně pak žongluje i se státními penězi. Milion sem, milion tam, miliarda sem, miliarda tam. Jsou to cifry mimo rozlišovací schopnosti jeho voličů. A on to moc dobře ví.

Současné zadlužení Agrofertu činí cca 44 miliard Kč, ale boss je happy. Kdo by takové detaily řešil v nouzovém stavu? Domácí rozpočet jeho rodiny jistí každoroční nezdaněný výnos z korunových dluhopisů jeho firmy, které nakoupil v letech 2013–2014 za 1,5 miliardy korun. V té době byl již ministrem financí a verbálně bojoval proti daňovým kejklům a únikům. Pozoruhodná rozpolcenost osobnosti. Dodnes nevysvětlil, odkud na tento gigantický nákup vzal peníze. Z výnosů korunových dluhopisů má rok co rok na účtu 90 milionů korun. To je jako pravidelný jackpot ve Sportce. A navíc si jeho firma v červnu 2013 pořídila mediální dům Mafra, prý za více než tři miliardy. Koupil si jej údajně proto, aby o něm média psala jednou provždy tu jeho pravdu.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Před pár dny jsme se dozvěděli, že jeho politická divize ANO mu konečně splatila poslední část bezúročné půjčky z roku 2013 ve výši 124 milionů Kč. Byl to oficiálně přiznaný příspěvek na tehdejší mamutí volební kampaň, jejíž náklady se pohybovaly ve stovkách milionů, i když tehdy průhonický náčelník přiznával jen zlomek celkové sumy. Prý mu s financováním pomohli přátelé z řad dalších slovensko-českých oligarchů. Asi dobrá investice. Inu, lupiči, lupiči, ti nejsou hloupí, koho si nechytí, toho si koupí.

Perpetuum mobile na čerpání veřejných zdrojů se nezastaví ani v dnešní nouzi. Jeho komodity patří mezi ty vyvolené. Jak jinak, že ANO? Česká republika se již dávno stala pro Bureše takovou sympatickou samoobsluhou bez pokladny. Točte se, pardálové. Svůj škleb nyní skrývá pod rouškou. Myslí si o nás své. Od chvíle, kdy mu prošel nedobrovolný výlet jeho syna na Krym s Rusem Protopopovem, moc dobře ví, že mu u Čehúnů projde všechno, tedy i jeho enormní vydání v letech 2013–2014. Kam se na něj hrabou jeho bývalí krajané v čele s Gustávem Husákem. Je si jist, že jej kryje osa Kellner–Zeman, a na ostatní produkci má svůj marketingový tým, který si s námi hraje už pár let na slepou bábu. To, co nyní sledujeme, není žádný rozverný kabaret, to je hodně drsná realita.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner