Česká republika má nejostudnějšího premiéra v Evropě. Lži už mu nepomůžou

Premiér Andrej Babiš  (repro ČT)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: repro ČT

Česká republika má nejostudnějšího premiéra v Evropě. Jinak ani stav Andreje Babiše popsat nejde. Je úředně ověřeným člověkem ve střetu zájmů. Tedy tím, který zneužívá svojí funkci, aby získal peníze ze státního rozpočtu a z rozpočtu Evropské unie. Nikdo jiný v jeho funkci si to v celé Evropě nedovolí. Jen Babišovi přijde normální rozhodovat o dotacích a současně tyto dotace pobírat. 

Jinak ani audit dopadnout nemohl. To, co tady Babiš provozuje a proč ve skutečnosti vstoupil do politiky, je totiž naprosto evidentní. Civilizovaný Západ asi čekal, že mu to třeba později dojde. Nebo že pochopí, že tohle se v Evropě prostě neprovozuje. Nic z toho se nestalo. Proto mu museli úředně dokázat, že ve střetu zájmu je. Co se stane teď? Agrofert stojící do značné míry na dotacích, o dotace přijde. Pravděpodobně bude muset pár stovek milionů i vracet.

()

Babiš teď využije všechnu svoji moc k jakési ofenzivě. Začalo to už v neděli. Jeho server iDNES psal o tom, že nejde o konečný audit. Je to lež. Je to konečné, poslední a definitivní. Nic už na tom nikdo měnit nebude. Jeho podřízení teď budou hrát trapné divadlo. Rovněž vyšetřovaná Klára Dostálová, na jejíž ministerstvo byl dokument doručen, o auditu nic neví, je prý nemocná. I když je to dokument, na který celá vláda čeká a jistě ho mnozí četli krátce po doručení do ČR, všichni dělají, že nic. Dostálová samozřejmě zjistí, že je dokument v angličtině. Bude proto hledat překladatele. To bude tak na měsíc. Potom si bude vymýšlet další a další výmluvy, jen aby se dokument nedostal na veřejnost.

Spoustu práce teď bude mít PR oddělení Andreje Babiše. Bude víc těch nechutně trapných žoviálních sdělení na sociálních sítích, kde pan premiér byl, koho potkal, jak vše funguje a je super, jak vyřešil to a tamto. Novinová sekce se přidá s usilovným hledáním špíny na kohokoliv, kdo se nejmenuje Babiš. Velice dobrou práci předvedli investigativci pana premiéra před pár dny, kdy psali o tom, že ministr zahraničí poměrně často cestuje do zahraničí. Povedená prácička.

Jistojistě se objeví série předvolebních průzkumů a modelů atd. Z těch vyjde, že Babiš po auditu ztratil maximálně tři desetiny procenta podpory, případně ještě posílil. Této trapnosti příliš nepomůže ani horlivý Ovčáček, který je bude sypat na Twitter střídavě s výsledky posledních voleb do poslanecké sněmovny.

Nepomůže nic. Česká republika má nejostudnějšího premiéra v Evropě.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]