Česká republika oficiálně hájí zájmy Babiše, pomáhá z podvodu podezřelá Dostálová

ČTK

Premiér Andrej Babiš se zdraví s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. | FOTO: ČTK

Země naruby. Česká republika oficiálně hájí zájmy svého premiéra Andreje Babiše. Jeho ministryně Klára Dostálová pro iRozhlas.cz konstatovala, že pokud by Evropská unie ve finálním stanovisku řekla, že Babiš je ve střetu zájmů, ČR se bude s EU soudit. Běžnou a zažitou praxí je, že premiér hájí zájmy své země. Babišovi se to povedlo otočit. Kvůli jeho soukromým zájmům se bude Česká republika pravděpodobně soudit.

Absurdní obraz dotváří to, že Babišovou obhájkyní až do roztrhání těla je Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj, která je sama podezřelá z dotačního podvodu a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Policisté udělali domovní prohlídku v jejím domě i na jejím ministerstvu. Přesto ve vládě zůstává. Na její odchod netlačí premiér, prezident ani koaliční partner ANO, KSČM.

Za to, že může Dostálová i přes velký skandál zůstávat ve vládě, se zřejmě musí svému šéfovi náležitě odměnit. A tak už v letních měsících její úředníci poslali do Bruselu odpovědi na předčasné závěry auditů, které byly pro Babiše naprosto zdrcující. Podle Dostálové její úředníci rozporovali každou větu auditů. Těch auditů, na kterých pracovali experti EU.

Neuvěřitelně trapná záležitost od začátku do konce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner