Česká televize nechala volby komentovat Babišova Komárka. Servilněji už to nešlo

Martin Komárek v ČT (repro ČT)

Martin Komárek v ČT | FOTO: repro ČT

Česká televize bohužel stále čas od času zve do vysílání zaměstnance vydavatelství Mafra, aby jako „nezávislí komentátoři“ hodnotili kroky svého obmyšleného zaměstnavatele Andreje Babiše. Při sčítání výsledků krajských a senátních voleb dorazil Martin Komárek, dnes prý opět novinář (v Deníku), jinak bývalý poslanec za hnutí ANO a oddaný služebník a obdivovatel současného předsedy vlády.

Komárek nejprve komentoval preference ČSSD, později se přesunul do štábu hnutí ANO. A tam dal průchod svým opravdovým citům, aniž by se redaktor jakkoli pokusil jej brzdit. Zaznělo například: „Proti tradičním stranám má ANO obrovskou výhodu. Tou je Andrej Babiš.“ A dál: „Proti do sebe zahleděným tradičním stranám je to pořád mercedes.“

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Komárek svou záplavu lásky k Andreji Babišovi nijak nebrzdil, dostal obrovský prostor a v hnutí ANO se mohli radovat. Nebylo to zdaleka poprvé. Jen pár dní před volbami seděl ve studiu ČT jeden z nejoddanějších redaktorů MF DNES Petr Kolář, který se svým zaměstnavatelem často vede rozhovory, a sděloval, že ač byla vládní opatření na jaře chaotická, nevadí, protože podpora vládní koalice v průzkumech rostla. Od toho prostě zaměstnanci Mafry jsou, jenom je těžko pochopitelné, proč tomu pomáhá veřejnoprávní televize.

Martin Komárek je naprosto zdiskreditovaná osoba, jejíž servilita předčila mnohá očekávání. Někteří z nás vzpomínají, jak na sociálních sítích chválil dokonce i Vodňanské kuře. Jeho láska k Babišovi byla ale často prezentována tak hloupě, že se ho současný premiér nakonec pro jistotu zbavil.

Dalším poněkud nesmyslným a zbytečným ústupkem byl přenos Babišovy tiskové konference. Premiér nepřijel do volebního štábu, mluvil v Průhonicích, kde bydlí, a ČT poslušně přijela, ač měla své lidi ve zmiňovaném štábu. Proč? Jel by někdo domů k Petru Fialovi nebo k Ivanu Bartošovi? Samozřejmě že ne. A je by ani nenapadlo to chtít. Chování České televize je problematické stále častěji. Občané na náměstích ale bránili veřejnoprávní televizi, nikoli státní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]