Česká vláda, generátor náhodných opatření. Čekáme na Babišovu astroložku?

Vláda na tiskové konferenci – ilustrační foto (ČTK)

Vláda na tiskové konferenci – ilustrační foto | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo naznačil, že by mohly být zavřeny bary. Den předtím jsme se od něj a od dalších členů vlády postupně dozvídali zvěsti o zákazu prodeje alkoholu, o tom, že ekonomika nebude vypnuta, že bude možné chodit do restaurací, ale ne v nich zůstat, a že Romana Prymulu štve, že vzal funkci ministra zdravotnictví. A to je jen náhodný výběr. Opravdu tohle ministři a předseda vlády považují za adekvátní způsob komunikace?

Jsme ve stejné situaci jako na jaře. Tedy přesněji – co se týče počtů nakažených, jsme samozřejmě v horší situaci. Vláda se ale chová úplně stejně chaoticky. Nemá plán. Nevíme, co se stane při jakém počtu nakažených. Opatření se oznamují ve středu, tedy v pátek, a proto se ve středu koná tisková konference o tom, co bude oznámeno v pátek, načež je to oznámeno ve čtvrtek. V pátek je dále oznámeno, že celý následující týden nebude vyhlášeno nic nového, počet případů naroste, a tak se celý víkend řeší, co bude vyhlášeno v pondělí. A tak pořád dokola.

FORUM 24 (archiv)

Babišova vláda je tak nekompetentní, že to začíná být nesnesitelné. Lidé žijí v permanentní nejistotě, podnikatelé, kteří čekají, co bude vyhlášeno, takovou věc nemohou snášet ani trochu dobře. A tak bychom mohli pokračovat. Copak doopravdy není ani jeden poslanec vládní koalice, který by se proti této hrůze ozval?

Dnes pozdě odpoledne se pravděpodobně dozvíme, jak bude vypadat to zpřísnění, které sice není lockdown, ale moc nás od něj dělit nebude. Možná se i dozvíme, jak dlouho potrvá a co to ve skutečnosti znamená. Možná.

V co bychom měli kromě zlepšení situace doufat? Tak zejména v to, že se nedočkáme dalšího dílu tiskové konference vedené blábolícím chaotikem, který bude všem skákat do řeči a říkat nesmysly o tom, že zachránil tisíce mrtvých. Dobrou zprávou nám může být, že Babiš ví, v jakých problémech se ocitl, a tak je pravděpodobné, že se zase jednou schová za záda ostatním. Pokud ovšem nemá v horoskopu napsáno něco jiného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]