Českem projede největší konvoj americké armády. Kolaboranty už nezajímá, mají jiné téma

Americký vojenský konvoj je komunistům trnem v oku. Ilustrační foto (ČTK)

Americký vojenský konvoj je komunistům trnem v oku. Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Českou republikou projede dosud nejpočetnější konvoj americké armády. Půjde o zhruba 1800 vojáků a 700 kusů techniky. Důvodem je přesun z Německa na Slovensko kvůli cvičení Saber Strike 2022. Akce se uskuteční na konci února a na začátku března. Po cvičení se vojáci s technikou přesunou zpět zhruba na konci března. Co se děje na dezinformační scéně? Nic. Má totiž jiné téma.

V roce 2015 se přes Českou republiku také přesouval podobný konvoj, i když mnohem menší, počtem techniky i vojáků. A co se dělo? „Vlastenecké“ peklo. Pseuodovlastenci tehdy protestovali, křičeli, bouřili, rádoby bojovali. Naprosto marginální záležitost přesun spojenců přes naše území se stala velkým tématem. Protestovali všichni. Odpůrci konvoje i příznivci.

(Týdeník FORUM)

Jenže teď už „vlastence“, kteří skutečně velmi nenápadně tíhnou k Rusku, zajímá zcela jiné téma. Jde o očkování. Tak to u nich funguje. Americký konvoj, pražská kavárna, migranti, neočkování.

Temné ruské síly, které se zaměřují na rozklížení tuzemské společnosti, jednoduše mají nyní tak silné téma, že už je konvoj prostě nezajímá. Teď mají živnou půdu jinde. Zneužívají nechuť části obyvatel očkovat se a přiživují negativní náladu, k tomu přikládají sem tam nějakou tu lež a je z toho pěkné divadlo s šibenicemi v centru Prahy.

A tak přišlo něco nečekaného. Tradiční ruská dezinformační média Aeronet a Parlamentní listy na svých hlavních stránkách zcela opomíjejí konvoj. Téma, kterým by doslova hořela v roce 2015. Jenže tehdy nebyl covid a nebylo očkování.

Stačí se podívat do sněmovny. Kdo bojoval proti konvoji? Kdo bojoval proti migrantům? Kdo bojuje proti očkování? Ne, to není náhoda.

Každý má nárok nesouhlasit s přesunem americké armády přes území České republiky. I když důvody jsou asi obtížně dohledatelné. Každý může mít obavy z migrace. A každý má právo nenechat se očkovat. Jen někteří ale tato témata zneužívají.

Každý půlrok nebo rok dokáží vygenerovat téma, kterým se snaží rozložit západní společnost. Je na čase ptát se, co to bude dál. Éra neočkování evidentně končí. I když velcí myslitelé antivax kampaně hlásají cosi o generální stávce, na kterou zdaleka nemají síly a možnosti, jejich boj navíc fakticky ukončila vláda. Již za pár dní mohou legálně do hospody. Povinné očkování neexistuje. Tak za co vlastně bojují? A co vymyslí Rusáčci dále? A co ten konvoj? Aha?!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články