Česko dnes čekají tradiční oslavy 1. máje. Naplánovány jsou demonstrace, předvolební kampaně, vysokoškolský majáles i desítky slavností a dalších akcí po celé zemi.

Stovky policistů dohlédnou na dvě odpolední akce v Brně. Pochodňový průvod svolala k příležitosti Svátku práce do Brna radikální Národní a sociální fronta, proti ní se sejdou nesouhlasící Brňané. První máj se v Brně v minulých letech opakovaně stal dnem slovních střetů i potyček mezi demonstranty a jejich odpůrci z řad antifašistů.

Politické strany spojí oslavy v Praze s kampaní před evropskými volbami. Komunisté svolali setkání na náměstí Jiřího z Poděbrad, sociální demokraté uspořádají podle stranického kalendáře oslavy na dvoře svého sídla – Lidového domu. Občanští demokraté organizují jako každý rok slavnost „Vzhůru na Petřín“. Akce v hlavním městě pořádají i TOP 09 a STAN, Svobodní, Dělnická strana sociální spravedlnosti nebo Česká suverenita.

Studenti zahájí dopoledne průvodem z náměstí Václava Havla majáles. Půjdou do kampusu v Hybernské ulici, kde je bude čekat bohatý kulturní program s vystoupeními studentských kapel a divadel, studentskou literární a filmovou tvorbou či výstavami.

Lidé mohou dnes navštívit například pátý ročník Prvního Pivního Máje v Břevnovském klášteře, kde představí svou produkci 20 minipivovarů. Ve Zlíně se chystá průvod městem a celodenní program na náměstí. Oslavy jsou naplánované také třeba v Olomouci, Duchcově a desítkách dalších měst.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner