Česko jančí a jančí. 720 policistů zadrželo pár uprchlíků

Eric Drooker

Nejnovější akce českých policistů byla „úspěšná“. O víkendu, od sobotního rána do nedělního odpoledne, zadrželi sedm uprchlíků. Do akce bylo při tomto „lovu“ nasazeno 720 policistů. Takže sto příslušníků zadrželo v průměru jednoho imigranta. To by chtělo vyznamenání od prezidenta. Ale vážně – Česko to v případě současné uprchlické vlny, které se valí částí Evropy, nesmyslně přehání.

Ve zmíněném víkendovém čase byli tři Syřané objeveni ve vlaku v Břeclavi, jejich patnáctiletý krajan byl zadržen v Mikulově. V Brně byli „dopadeni“ dva Iráčané. Na Václavském náměstí v Praze pak policie zadržela občana Pákistánu.

Situace je sice v Evropě skutečně vážná, ale české úřady, politici a některá média by měli ukončit uprchlické šílenství. Nás se netýká, a proto bychom se měli zaměřit na pomoc těm, kteří to reálně potřebují. A to jsou Maďarsko, Srbsko, Rakousko či Německo, ale například i uprchlíci v utečeneckých táborech na Blízkém východě.

Jen pro srovnání. Rakouská policie napočítala jen na jediném hraničním přechodu Nickelsdorf v sobotu do sedmé hodiny večerní 5050 migrantů. U nás kontroly zaměřené na pohyb běženců po Česku cizinecká policie zesílila od poloviny června. Od té doby odhalila 3090 běženců. Velká část z nich už naše území mezitím opustila. O český azyl nepožádalo do konce srpna ani tisíc lidí, z toho polovina pochází z Ukrajiny (část z nich přijela dokonce na pozvání odpůrce imigrantů, prezidenta Miloše Zemana).

Takže donkichotský boj proti kvótám, policejní a vojenské manévry a silná slova by měla nahradit diskuse, jak co nejrychleji začít dělat v této oblasti smysluplné věci.

Eric Drooker

Jenže, máme na to?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner