Česko je nejhorší na světě v počtu úmrtí pacientů s koronavirem na 100 tisíc obyvatel

Ilustrační foto (youtube)

Ilustrační foto | FOTO: youtube

Za uplynulý týden je Česko první na světě v počtu úmrtí pacientů s koronavirem na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), uvedl server Novinky.cz. Podle našich údajů v Česku zemřelo 3.348 lidí s koronavirem z celkového počtu 339.007 nakažených.

Podle počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel je podle uplynulého týdne Česko druhou nejvíce nakaženou zemí na světě. Od začátku pandemie je Česká republika v přepočtu na 100 tisíc obyvatel na osmém místě na světě. V počátku týdne byla na místě devatenáctém. V rámci Evropské unie je Česko na druhém místě za Belgií.

Vývoj úmrtí v souvislosti s koronavirem v ČR v posledním měsíci rapidně stoupl. V březnu je evidováno 37 úmrtí pacientů s koronavirem, v říjnu jich bylo už 2.578.

V celkovém počtu úmrtí je Česká republika od začátku pandemie na 100 tisíc obyvatel na třicátém místě na světě, v rámci EU je na místě devátém. V počátku týdne byla ve světovém měřítku na čtyřicátém prvním místě a v Evropě na místě jedenáctém. Nejhůře jsou na tom v EU v Belgii, Španělsku a Itálii.

Za uplynulý týden se společně s Českou republikou mezi pět zemí s nejvyšším počtem úmrtí pacientů s koronavirem řadí ještě Andorra, Belgie, Arménie a Černá hora. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je Česko na prvním místě.

V sobotu přibylo v Česku 11.428 nakažených.

Britský list Financial Times ukázal vývoj v zemích s nejhoršími ukazateli nákazy covid-19. Česká republika je na nejhorším místě v počtu mrtvých.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články