Česko se proměňuje v zasmrádlou ves, varuje Quido v písni o úpadku země

AUTOR: Quido MC

Česko jako jednu velkou vesnici s tlampači, hasičárnou a pláckem s výkupem koček za nepřetržitého kvílení cirkulárky představuje Quido MC.

„Je o vesnici, které vládne párek gaunerů. Podobnost s realitou není náhodná,“ představil svůj song deníku FORUM 24 Quido. Tempo životu v buranově, do nějž je líčení atmosféry všeobecného úpadku zasazené, udává dvojice hrdinů Mína a Rudla, podle nichž je tato píseň také pojmenovaná.

Hned po hlášení místního rozhlasu, že na obecním úřadě „naproti hřbitova“ proběhne „výkup koček“, které „vykupuje Rudla“, autor přibližuje postavu všetečného starosty a starostové Míny, kteří spolu všechno zařídí. Sice to úplně nefunguje a vyjde to dráž, než by muselo, ale „u nás nic jinýho dělat nejde stejně“, pročež nakonec i tak vždy „poděkujem Míně“.

Quido pro případ pochybností, koho že ona nerozlučná dvojice představuje, sděluje, že píseň vznikla „v době vítání letadel se šmejdy z Číny“, a dodává, že kontext je samozřejmě širší. „Je to i o tom, že ten smrádek, ale i teploučko, tolerujeme. Bez takové ‚tiché dohody‘ by to nešlo. Prostě česká ves.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner