Český rozhlas dál upadá, Zemanův oblíbenec Xaver Veselý je parodií na žurnalistiku

repro FB

Babiš a Xaver Veselý | FOTO: repro FB

Luboš Xaver Veselý. „Moderátor“, kterého momentálně angažuje také veřejnoprávní Český rozhlas, se vyjádřil pro pořad Newsroom České televize o článku serveru Hlídacípes.org, který kritizoval jeho naprosto neobjektivní a jako vždy (protože Xaver Veselý prostě má své politické oblíbence, ostatně s prezidentem si tyká a jistě bude brzy laureátem jeho ocenění) podlézavý rozhovor. A choval se tak, jako kdyby seděl v hospodě čtvrté cenové skupiny. Moderátorku urážel a po vzoru Parlamentních listů, se kterými má ostatně také vřelý vztah, se navážel i do samotného pořadu, který od něj přitom chtěl pouhé vyjádření.

„Váš pořad Newsroom považuju za velmi nekorektní, je to ten nejodpornější bulvár, kterej existuje,“ prohlásil Veselý. Je to logické, Newsroom totiž často upozorňuje na nehoráznosti lidí, jako je on sám a jeho přátelé z branže, která je ovšem opravdové žurnalistice poněkud vzdálená. Ne však v dnešní době, kdy ve sněmovně sedí hulváti a do médií přicházejí konspirátoři a lidé poplatní vládnoucí garnituře.

Krok Českého rozhlasu, že z tohoto člověka udělá svého moderátora, je nehorázný. Veselý je hradní poskok a člověk, který by lidem blízkým prezidentovi v životě nepoložil nepříjemnou otázku. Jeho interview s prezidentem, která dříve vedl v Prezidentském pressklubu, to byla taková televizní verze Týdne s prezidentem Jaromíra Soukupa.

On je ale ČRo místo toho, aby podobné chování ke kolegům z České televize odsoudil, na Xavera Veselého hrdý. Přinejmenším po Praze můžete potkávat outdoorovou reklamu na jeho pořad. Ale co se divíme? Vždyť konspirátor Petr Žantovský, který dnes sedí v Radě ČTK, tam přispíval ještě nedávno. Do vysílání často chodí Erik Best. A ředitel René Zavoral? Ten ještě nedávno rozdával ceny obskurním „novinářům“ z „alternativních“ (čti proruských) médií a šel proti vlastnímu redaktorovi Janku Kroupovi, když psal nepěkně o holdingu Agrofert.

„Mě na tom rozčiluje to, že to je za peníze občanů. To je odporný,“ říká na videu Newsroomu Xaver Veselý. Mnohem horší ale ve skutečnosti je, že veřejnoprávní médium angažuje takové lidi, jako je on. Tady už je znormalizováno. A je to neskutečná ostuda.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner