Český svaz bojovníků za Zemana nám nějak skomírá. No jistě, samý bolševik…

Eric Drooker

Fraška se svazem takzvaných bojovníků za svobodu pokračuje. Český svaz bojovníků za svobodu opouští historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík. Důvodem je nedemokratické chování vedení svazu. Uvedl to ve čtvrtek Český rozhlas Radiožurnál.

ČSBS v poslední době čelí sílící kritice například za vylučování členů, kteří jej kritizovali.

Stehlík, který byl členem spolku v Lidicích, poslal svazu rezignační dopis v úterý. „Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují,“ řekl Stehlík.

Po zvolení Jany Bobošíkové, někdejší kandidátky komunistů na hlavu státu, odešly z lidické organizace tři členky. Organizace ale v únoru posílila o Jiřího Ovčáčka, bývalého novináře komunistických Haló novin a ulhaného mluvčího stejně ulhaného prezidenta Zemana. Mezitím ale odcházejí váleční veteráni. Všechno už je dost trapné. Zůstane už nakonec jen Ovčáček a Bobošíková? To je skutečně lidická žena za všechny prachy.

Šéf svazu Jaroslav Vodička byl dvakrát členem komunistické strany. Strany, která tu provozovala zločinný režim. Své druhé členství v v 80. letech ale zatajil. Jeho jméno navíc figuruje ve svazcích Veřejné bezpečnosti, která ho vedla jako svého tajného spolupracovníka. Opravdu si boj za svobodu zaslouží takové ponížení? Když v červnu pronášel Zeman projev k delegátům desátého sjezdu Českého svazu bojovníků za svobodu, naslouchal i předseda KSČM a práskač Státní bezpečnosti Vojtěch Filip. Za co nás máte, soudruzi? Tak tohle opravdu ne.

Zeman, Vodička, Bobošíková, Filip, Ovčáček, víte co, běžte si bojovat za své svobody do Běloruska, nebo do nějaké Doněcké republiky, nebo jak se to jmenuje. A už tam zůstaňte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články