Čeští komunisté nezklamali. Bez okolků jedou kremelskou propagandu

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná (ČTK)

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná | FOTO: ČTK

Vláda posílá do parlamentu dva návrhy, které mají v horizontu několika let zásadně zlepšit obranyschopnost České republiky. Jde o zákon o financování obrany a pozměňovací zákon, který upravuje stávající branný zákon, zákon o službě vojáků v záloze, zákon o ozbrojených silách České republiky a další zákony spojené s armádou a obranou České republiky. Ovšem návrhy změn se nelíbí místním komunistům, kteří stále ochotně plní roli ruské páté kolony.

„Zneužít válku na Ukrajině se rozhodla pravicová vláda Petra Fialy k prosazení svého záměru předložit Sněmovně novely zákonů týkajících se obrany České republiky a nechat je projednat ve zrychleném řízení,“ napsali teď komunisté ve svém tiskovém prohlášení. Hlavní problém komunistů spočívá v tom, že po volbách vypadli z parlamentu, takže jejich šance škodit je naštěstí dost omezena.

Předseda Vojtěch Filip na sjezdu KSČM v Nymburce (ČTK)

Strana, jejíž předsedkyně se účastnila demonstrací, na kterých se veřejně deklarovala podpora Putinova režimu, skandovala se hesla proti naší pomoci napadené Ukrajině, se teď obává, že „schválením těchto novel dojde k zásadnímu omezení lidských práv, výraznému posílení pravomocí ministerstva obrany i v době míru, využívání státní železnice k přesunu vojsk NATO a řadě dalších změn vedoucích k vynucené militarizaci české společnosti, kterou KSČM striktně odmítá!“ Vtipné to je zvláště proto, že čtyřicet let vlády komunistů v naší zemi nebylo ničím jiným než militarizováním společnosti, a to ve prospěch imperialistických choutek tehdejšího vedení v Moskvě. A od tohoto vedení se současný vládce Kremlu pilně učil. A studium právě zakončuje řečeno v uvozovkách praktickou seminární prací na téma války na Ukrajině.

„Bezpečnost, obrana České republiky jsou dlouhodobými vládními prioritami a samozřejmě, že v době, kdy Rusko rozpoutalo válku a vede agresi na Ukrajině, se jen potvrzuje a zdůrazňuje, jak významné téma obrana a bezpečnost jsou,“ popsal změny, k nimž by mělo dojít, premiér Petr Fiala.

Ovšem podle komunistů je důvodem předložení vládní novely „cílená aktivita k udržení a upevnění získaných mocenských pozic vládnoucího pravicového uskupení v ČR“.

„Konflikt na Ukrajině, a obecně vývoj v bezpečnostní oblasti ukazují, že musíme být schopní jednat rychle a posilovat svou obranyschopnost nepoměrně intenzivněji než dosud,” řekla k návrhu ministryně obrany Jana Černochová, podle které současná branná legislativa v řadě oblastí obranyschopnost komplikuje.

Putinovi přisluhovači ze strany českých komunistů se však obávají, že úpravy jednotlivých zákonů neposouvají bezpečnost země, obranu či činnost Armády ČR na vyšší úroveň. Současná účast v zahraničních misích podle nich totiž dostane rozšířenou působnost a vyslání našich vojáků nebude muset projít schvalovacím procesem Parlamentu ČR. „Tím mohou být kontingenty Armády ČR použity kdykoliv a kdekoliv jen z vůle vlády,“ bojí se komunisté.

Nic hloupějšího bychom neslyšeli ani z Kremlu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články