Paradox populismu: čeští „ochránci před islamisty“ odsuzují likvidaci íránského vraha

Tomio Okamura a Vojtěch Filip jsou opět zajedno s Kremlem  (ČTK)

Tomio Okamura a Vojtěch Filip jsou opět zajedno s Kremlem | FOTO: ČTK

Jádro Putinovy páté kolony v Česku, okamurovci a komunisté, nezklamalo a jako jeden muž odsoudilo likvidaci velitele íránských vražedných jednotek Kuds Kásima Sulejmáního. Nechtěně přitom přiznalo, že na boji s islamisty, jímž se jindy tolik zaštiťuje, mu až zas tak nesejde.  

Kreml už ústy svého – v posledních letech poněkud upozaděného – ministra zahraničí Sergeje Lavrova projevil značnou nevoli k Sulejmáního likvidaci, a tak bylo jen otázkou času, než ji odsoudí i Putinova pátá kolona v Česku. Nezklamala. Následováním Kremlu jen doznal újmy její pečlivě budovaný obraz bojovníka s islamisty.

FB dvou různých okamurovců

Komunista Vojtěch Filip s tradiční demagogií vydává americkou reakci na íránské výpady, ale především sebeobranný akt za provokaci. Zcela pomíjí, že jen loni v květnu Írán zaútočil na čtyři tankery a americký dron, v červenci unesl britskou loď, v září bombardoval saúdská ropná zařízení a v prosinci provedl útok na americkou základnu v Iráku.

Jestliže tweet vrchního komunisty navíc zaujal i hrubými gramatickými chybami a ruským slovosledem, okamuroveckou dávku demagogie ozvláštňovala až dechberoucí shoda formulací dua Fiala-Okamura.

Okamurovci v likvidaci Sulejmáního – v naprosté shodě s dalším Filipovým výrokem – spatřují „napadení a rozvracení suverénního státu“. Situace ovšem byla taková, že terčem precizně provedeného útoku (nikoli vraždy, jak fabuluje soudruh Filip), byl generál cizího státu, jehož milice v Iráku operují bez toho, aby poslouchaly vládu hostitelské země, a představují pro armádu iráckého spojence, USA, stále větší nebezpečí.

Odsouzení likvidace Sulejmáního ze strany okamurovců a komunistů jen potvrzuje bezmezné pokrytectví těchto populistů. Ve vztahu k uprchlíkům včetně žen a dětí (křesťany mezi nimi nevyjímaje) ze syrských měst prokazatelně bombardovaných zakázanými chemickými i kazetovými bombami, se stylizují do obránců českého národa před islámskými hordami. Přesný útok na řezníka despotické íránské teokracie, jehož jednotky zabily tisíce spojeneckých vojáků nasazujících své životy v boji proti fanatickým islamistům, ale bez zaváhání odsuzují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]