Čeští radikálové šíří strach a zlo ve službách Ruska

Eric Drooker

Klepeme se strachy před utečenci a neustále si vyprávíme o tom, co by nám všechno mohli udělat a jací to jsou teroristé. A zatím přehlížíme naše domácí xenofobní a rasistické výpady.

Představte si, že by místo konvičkovců tady dělali demonstrace muslimové, kteří by chtěli každého, kdo se jim nepřizpůsobí, namlít na masokostní moučku, nepohodlné křesťany by chtěli zavírat do koncentračních táborů a jejich imám by před naším úřadem vlády mával šibenicemi a chtěl naší vládu pověsit. Militantní jednotky bojovníků al-Káidy z Afghánistánu by se cvičily s ostrými zbraněmi v našich lesích s cílem postřílet vedení naší země, lidé by netečně chodili kolem a policie by odpůrce muslimů zatýkala a muslimské agresory by chránila. Přesně taková je naše současnost, jen obráceně. Hřejeme si hada na prsou a společnost nad tou hrůzou zavírá oči.

Strach nepřichází s uprchlíky, ale s našimi vlastními nácky, xenofoby, rasisty, fašisty a ultrapravicovými extremisty. Konvička, Bartoš, Okamura a dokonce i politická mrtvola Sládek. Ti tady demonstrují, provolávají rasistická hesla, mávají šibenicemi, vyhrožují vládě pověšením a bývalí vojáci z Afghánistánu cvičí v našich lesích s ostrou municí a chtějí postřílet naše představitele. Těch všech se musíme bát, protože oni představují koncentrované zlo.

A nad tím zlem se tyčí jako „arbiter a ochranitel zla“ prezident Miloš Zeman, který už zcela nepokrytě torpéduje práci české vlády, nehájí zájmy naší země, šíří mezi lidmi strach a záměrně polarizuje společnost.

Proč se to děje, komu ku prospěchu? A proč se té fobie tolik lidí účastní? Vždyť před rokem nikdo o muslimech nic neslyšel, nic nevěděl! Čas od času jsme zaznamenali z médií, že se někde někdo vyhodil do vzduchu, a přitom jsme si říkali, že to je daleko, že se nás to netýká. Najednou jsou všichni odborníci na korán, islám, historii muslimů, práva žen, na migraci. Internet je zaplavený falešnými obrázky, videy, výroky vytrženými z kontextu, média straší obyvatelstvo hrůzami, které ho mají potkat. Pokud nestraší teď, tak na jaře rozhodně strašila. Neověřené informace se vydávají za fakta a fakta jsou vydávána za lež nebo jsou alespoň relativizována.

Proč se máme bát? Koho se bojíme? Komu to prospívá?

Lidé, kteří se cítí ohroženi, jsou lehce manipulovatelní. Jsou ochotni vzdát se části svých svobod výměnou za příslib domnělého bezpečí, jsou ochotni přijmout i absurdní způsoby řešení společenské situace, které by s chladnou hlavou nikdy neudělali. Strach je jedním z nejsilnějších pudů, který dokáže zvítězit nad rozumem.

Logika věci by velela, že nejvíce v bezpečí budeme, pokud budeme součástí největší vojenské aliance na světě, která je tak mocná, silná a vyzbrojená jako celý zbytek světa dohromady. V rámci NATO jsme v bezpečí, to říká zdravý rozum. Ale co říkají radikálové? NATO nás neochrání, NATO je slabé, věřme Rusku, to to s námi myslí dobře!

Rusku jsme už věřili mockrát a vždy nás zklamalo, dokonce nás donedávna, ano donedávna, okupovalo. Rusko je skomírající mocnost na pokraji hospodářského kolapsu se zastaralou armádou i výzbrojí, svojí silou odpovídající armádě Velké Británie. Kdyby někdo řekl, nevěřte NATO, Velká Británie nás ochrání před celým světem, věřili bychom mu? Nikoliv. Zdravý rozum říká, že je to nesmysl. Ale proč tolik lidí věří tomu, že nás ochrání Rusko? Protože se bojí. Protože mu lidé, kteří v něm rozdmýchávají strach z muslimů, také říkají, že je NATO neochrání.

Ti samí lidé také říkají nebo minimálně dávají najevo, že bychom se měli mimo EU lépe, že je EU špatná a že Rusko je tím obchodním a politickým partnerem, který nám pomůže více než EU. EU je nejsilnější ekonomický celek na planetě. HDP v EU je nejvyšší na světě a spolu se Spojenými státy tvoří polovinu produkce celé zeměkoule. Uvnitř Unie neplatí cla, je zde volný obchod, můžete studovat, pracovat a žít v jakékoliv zemi společenství chcete. Je zde nejvyšší životní úroveň, nejlepší zdravotní a důchodová péče, největší bezpečnost. Životní úroveň v EU je tak vysoká, že by v EU chtěl být, žít a pracovat téměř kdokoliv na světě. Ale nám, Čechům, se tu nelíbí. Miliony lidí chtějí do EU přijít, ale nositelé zla nás přesvědčují, že máme z Unie odejít a zůstat sami. Tvrdí, že v případě potřeby by nás velké Rusko ekonomicky ochránilo a pomohlo by nám.

Výkon ruské ekonomiky je nižší než výkon Itálie. A to jak v absolutních číslech, tak o to více v přepočtu na obyvatele, neboť Rusů je 140 milionů a vyrobí méně než 60 milionů Italů. Kdyby někdo rozumně uvažujícím lidem řekl, vystupte z Unie, Itálie vás zachrání a postará se o vás, tak byste se začali hlasitě smát. Je zajímavé, že se nesmějí, když nám to samé nabízí Rusko. Protože se lidé bojí a ti, kteří je straší, všechny jasné výhody relativizují a snaží se jim jako alternativu podsunout hodnoty jiné. Kdyby se lidé nebáli, nikdy by nabídku ne horšího, ale přímo špatného, nemohli přijmout.

A koho se to bojíme? Virtuálního nepřítele. Nejsou to lidé, kteří prchají z války a chtějí pomoc. Xenofobové z nich udělali neidentifikovatelný dav bez lidskosti, který nám chce ublížit. Celý rok se díváme do vystrašených tváří lidí, kteří opustili své domovy a s dětmi v náručí se vydali na tisíce kilometrů dlouhou cestu do neznáma s nadějí, že tam kdesi v EU žijí lidé, kteří mají srdce a sílu jim pomoci, a přesto se stále daří radikálům ty lidi anonymizovat a vyvolávat strach.

Milion lidí, kteří do EU letos přišli, je hodně, ale v porovnání s celou EU to jsou jen 0,2 % populace. Pokud by u nás stoupla nezaměstnanost o 0,2 %, tak bychom si toho ani nevšimli. Dokonce, ani kdyby stoupla o více než jedno procento, protože to bylo na jaře, kdy byla o více než jedno procento vyšší, tak bychom si toho nevšimli. Nadprodukce EU je tak obrovská, že by dokázala bez problémů uživit ještě jednu celou EU a ještě by zbylo. Pokud by Německo samo samojediné pohltilo všechny uprchlíky, kteří do EU letos přišli, zvýšil by se počet lidí v Německu o 1,2 %. Německo na to nebylo připraveno, ale to neznamená, že to nezvládne. Dokonce němečtí ekonomové tvrdí, že by Německo potřebovalo přijmout v nejbližších letech ještě nejméně 5 milionů lidí, kteří v jejich zemi chybějí jako pracovní síla. Jsme malý národ, 3 lidé už jsou dav, nemáme srovnání ani představu, celý život jsme žili v kleci z ostnatého drátu a k našim okupantům jsme rozvinuli stockholmský syndrom, kdy se oběť zamiluje do svého únosce.

A komu to prospívá? Kdo jediný má zájem, abychom se báli, vystoupili z NATO a EU a přiklonili se ke kolabujícímu Rusku? EU? Těžko, co by z toho měla? NATO? To už vůbec ne, naše armáda čítající 22 tisíc vojáků není schopna střežit ani naše hranice, natož aby s kýmkoliv samostatně bojovala. Spoléháme se na to, že nás spojenci ochrání. Kdo nás ochrání, pokud v NATO nebudeme? Kdo ochrání Ukrajinu před Ruskou invazí? Žádný evropský národ nemá zájem na tom, abychom vystoupili z EU a NATO, kromě Ruska. A Rusko nemá ani peníze ani moc, aby nás přepralo, tak se nás snaží alespoň ideologicky rozvrátit. A my, naivní Češi, tomu věříme. Posloucháme nositele zla, nenávisti a zkázy, posloucháme vlastizrádce, ruské kolaboranty a ruskem placené agenty, kteří se nás snaží svést na slepou kolej. To nesmíme dopustit, musíme znovu zapojit zdravý rozum a uvědomit si, že nositelé zla se u nás nikdy nesmějí znovu dostat k moci.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner