Čeští rappeři se spojili proti násilí, xenofobii i Zemanovi

Eric Drooker

Vladimir 518, Orion, DJ Mike T a další čeští rappeři a umělci z hudebního vydavatelství BiggBoss a jeho okolí vydali manifest, v němž vyjadřují znepokojení nad vývojem v současné české společnosti, varují před lidmi, kteří na složité problémy nabízí jednoduchá řešení i před populismem.

„Věříme v ideál svobody každého jednotlivého člověka a jeho právo na individualitu a jedinečnost. Myslíme si, že jakákoliv forma paušalizace, ať se jedná o paušalizaci etnickou, rasovou, náboženskou etc., je škodlivý druh myšlení, který by neměl mít v moderní společnosti své místo,“ píší umělci a dodávají, že odmítají veškeré formy rasismu a xenofobie a nesouhlasí s tím, aby nenávist vstupovala do veřejného prostoru způsobem, jakým nyní vstupuje, tedy aby byla legitimizována a racionalizována jako prostředek politické agendy. Při odmítání veškerých forem násilí a agrese připomněli signatáři prohlášení také nedávný útok na autonomní sociální centrum Klinika. V závěru varují před postoji a chováním prezidenta Miloše Zemana, jehož chování považují za ostudné.

Manifest publikoval na svém facebooku Vladimir 518, který se kromě rappu angažuje i jiných oblastech, a známý je především popisováním městských subkultur v knihách a stejnojmenném televizním seriálu Kmeny.

Přečtěte si celý text prohlášení:

12705295_10153221580520870_731377716207100721_n

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články