Čeští samokatolíci z Ukrajiny vedou dezinformační kampaň proti očkování

Ilustrační foto. (Pixabay/pixundfertig)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/pixundfertig

Lež dostala vinou internetu, nezájmu států o šíření nebezpečných zdravotnických lží, výzev k násilí či vyvolávání nenávisti až nepříjemně dlouhé nohy. Slabomyslné žvásty o grafénu či čipech ve vakcínách bohužel ovlivnily spoustu lidí – tím více, čím méně je obyvatelstvo té které země vzdělanější a civilizovanější. Českou republiku antivax propaganda dostala do pozice „nejzápadnějšího Východu“.

Ano, máme vyšší proočkovanost než Bulharsko. Ale ve srovnání se západní Evropou je proočkovanost české populace nebezpečně nízká a nikdy se nedozvíme, zda antivax lži přivedly k odmítnutí očkování a následnému úmrtí na covid tisíce, nebo desetitisíce lidí. Dnes již mrtvých lidí. Česká republika se chystá ty slabomyslné lži zatrhnout.

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová v rozhovoru pro Seznam Zprávy říká, že stát přitvrdí v potírání lží, nenávisti a vyhrožování na internetu. „Počet útoků na internetu se mnohonásobně zvýšil. Je to možná dáno také tím, že i někteří politici přinesli do veřejného prostoru vulgaritu, pomluvy… Platí, že právě projevy elit mnohdy vymezují hrací pole i pro ostatní. Co je dovoleno takzvaně elitám, může být dovoleno i mně. To je často i obhajoba. Obhajoba u takových projevů je také velmi často spojena nikoliv s odvahou, ale se zbabělostí: většina pachatelů těchto trestných činů, které se nám podaří odhalit, se hájí tím, že profil na sociální síti, většinou na facebooku, není jejich, že ho někdo zneužil. Většina těch pachatelů se nechce ke svému výroku přihlásit, vlastně si za ním nestojí, ztratí domnělou odvahu.“

První na řadě!

Byzantský katolický patriarchát je dle wikipedie náboženské sdružení založené synodem biskupů ukrajinské pravověrné řeckokatolické církve. Byl založen na jaře 2011 a jeho protagonisté vysvětlují, že jde o reakci na kritickou situaci v katolické církvi. Zakladatelé jsou bývalými katolickými kněžími, kteří byli exkomunikovaní (rozuměj vyhozeni) z katolické církve. Patriarcha-zakladatel je „arcibiskup“ Eliáš Antonín Dohnal. Pro účely tohoto textu je nazývám samokatolíci, protože kromě jich samých je za katolíky či jakoukoliv jinou součást křesťanské víry nepovažuje nikdo. Ale možná jste se setkali s výsledky jejich bohulibé práce. Možná k vašim rodičům či prarodičům od té partičky přišel nějaký dezinformační řetězový e-mail. Spamování dezinformacemi je nejviditelnější částí činnosti byzantských samokatolíků.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Je tu covid, jedem‘!

Samokatolíci z Byzance nemají malé cíle. Již na začátku pandemie covidu zaslali báťuškovi Putinovi, slunéčku našemu jasnému, dopis s názvem „Vakcinace a covid-19“. Cituji: „Vážený pane prezidente, v Česku jste měl mimořádně velký image a velké sympatie. Dnes ale mnozí Češi nechápou, co se nyní v Rusku děje. Předpokládali, že Vy, stejně jako prezident Lukašenko, máte jasný postoj k umělé panice spojené s covidem-19 a vidíte souvislost s redukcí lidstva, kterou veřejně vyhlašuje Gates. On přímo říká: „Jestli odvedeme dobrou práci s vakcínami, snížíme populaci o 10-15 %.“ To znamená, že v první etapě genocida zasáhne 1 miliardu lidí. Jak genocidu, tak i vakcíny prosazuje Bill Gates, takže k pochopení, jaký je cíl vakcinace, není třeba vysoká matematika. V Rusku je dost lékařů odborníků, kteří by Vám jistě mohli dát odborný výklad ke covidu-19. Zřejmě ti, kteří vidí podstatu a kterým leží na srdci zdraví národa, by rádi vystoupili v masmédiích, ale takové informace jsou zakázány.“

V dalším svém provolání samokatolíci píší: „BKP se připojuje k biskupům Moldávie a obrací se na pravoslavné i katolické biskupy: Zabraňte čipizaci. Základní informace: V plánu redukce lidstva je nejsilnější složkou čipizace. Co je nutné, aby fungovala? Systém antén 5G. Zavádění systému 5G má kromě toho výrazně ničivý vliv na lidský organismus (vyvolává řadu nemocí – tzv. syndrom 5G). Příkladem je Wuhan v Číně, kde koncem roku 2019 postavili 10 000 antén sítě 5G. Aktivizovali systém a lidé, kteří používali bezdrátové internetové spojení či chytré telefony, padali jako mouchy. Vše se pohotově zamaskovalo koronavirem. Následně byla vyhlášena plánovaná pandemie. Jaké měli inženýři redukce lidstva připraveno řešení? Vakcinaci! Je už známým faktem, že s vakcínou se do těla dostávají nejen jedovaté látky, ale dnes i nanočip. Nebezpečná je i vakcína proti obyčejné chřipce, a vůbec každá vakcína!“

Suma sumárum

Byzantští samokatolící zcela nesporně šíří lživou antivakcinační propagandu. Ale na rozdíl od nejrůznějších anonýmků na českém netu nejsou schovaní za (zdánlivou) anonymitu falešných facebookových účtů. Jsou sice na Ukrajině, ale naše úřady činné v trestním řízení znají identitu těch nebezpečných lhářů. A to, že nejsou na území ČR, ale na Ukrajině, nevadí. V těchto dnech je souzen – jako uprchlý – Martin Sukup, který je obžalován z terorismu. Podle žalobce bojoval na Ukrajině v řadách proruských separatistů jako tankista. Je bývalý voják naší armády, tak má kvalifikaci. Sukupovi hrozí sazba nikoli 12 až 20 let, ale že se své teroristické činnosti dopouštěl ve prospěch organizované zločinecké skupiny, sazba je o třetinu vyšší. Takže až čtvrt století.

Takže myslím, že deratizace internetu od lhářů, dezinformátorů a agentů nepřátelských velmocí, kteří cílevědomě vyvolávají svým lhaním strach a chaos v naší společnosti, by měla začít u samokatolíků na Ukrajině. Totožnost i činy jsou známé, nezpochybnitelné, a pokud stát vystoupí proti celé skupině antivaxerů – náboženských extremistů, tak jejich tuzemští kolegové zavřou hubu sami. Protože – jak říká JUDr. Bradáčová – „obhajoba u takových projevů je také velmi často spojena nikoliv s odvahou, ale se zbabělostí“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]