Cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň se opět vyjádřil k politice. Tentokrát v souvislosti se suchem a dvojí kvalitou potravin. Tedy tématy, kterým se před volbami začal horečně věnovat premiér Andrej Babiš. „Trápí nás sucha, premiér Babiš hovoří o vážném problému a chce budovat přehrady (což je k ničemu), zatímco občan Babiš dál devastujícím způsobem hospodaří na obrovských lánech a neudělá vůbec nic pro udržení vody v krajině, ač odborníci mluví o tom, jak by to bylo potřebné,“ napsal cestovatel.

Pokračuje nekvalitními potravinami. Babiš si nyní hraje na velkého bojovníka za kvalitní potraviny, ale jeho firma, kterou formálně odložil do svěřenského fondu, je vyhlášeným dodavatelem šizených potravin. Například řetězec Globus před časem ukončil prodej špekáčků z Agrofertu kvůli tomu, že byly příliš šizené.

„Trápí nás mizerné potraviny ze zahraničí, premiér Babiš hovoří o vážném problému a porovnává složení potravin u nás a v zahraničí (což je k ničemu), zatímco občan Babiš dál vyrábí ošizené potraviny a cpe je lidem a má velké štěstí, že nelze porovnat kvalitu Kosteleckých uzenin před tím, než firmu podrazem získal, a potom,“ míní Dan Přibáň.

Svůj komentář potom uzavírá větou, nad kterou by se premiér a jeho skalní příznivci měli zamyslet. „Kvality člověka poznáte (mimo toho, že třeba nelže a nekrade) podle toho, co je ochotný udělat pro ostatní, i když z toho sám nic nemá, nebo mu to dokonce zkomplikuje život, a především podle toho, jak jeho činy odpovídají jeho slovům.“

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora