Chaos i po několika měsících. Vláda opět před virem neochránila seniory

FB Úřad vlády

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš | FOTO: FB Úřad vlády

Vyhráli jsme. Celá Evropa se od nás učí. Ušili jsme si roušky a mluví se o tom v televizi. To bylo ve zkratce poselství premiéra Andreje Babiše ještě nedávno, než začalo znovu přibývat nakažených novým typem koronaviru. To by nebylo až takové překvapení, protože se tak děje i v jiných zemích. Nejhorší ovšem je, že vláda se během předchozích týdnů nepřipravila vůbec na nic a ohroženi jsou opět ti nejslabší.

Státní fond hmotných rezerv nemá žádné roušky. V jihlavském Alzheimercentru je více než padesát nakažených. A co dělá vláda? Dohaduje se. Ministr vnitra Jan Hamáček se snaží vnutit zpátky na scénu v červeném svetru a chce povolat armádu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch říká každou chvíli něco jiného a případně zázračně snižuje počty nemocných škrtáním. A nakonec je tu Andrej Babiš, který se fotí u rybníka a chystá se na Krétu.

Pavel Hofman

Nepotřebujeme další hysterii, ale ani další chaos. To jediné, co je skutečně potřeba, je ochrana rizikových skupin, a jak vidno, to se nedaří. Místo toho se už zase mění časy i obsah tiskových konferencí a dozvídáme se o nových opatřeních z hodiny na hodinu, aby vzápětí další skvělá postavička, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, chtěla sypat miliardy do reklamy na dovolenou v České republice.

Jestli tahle totální nekompetence české vlády nikoho nezarazí a neodradí, už se tak nestane nejspíš nikdy. Dohady, nesmysly, a hlavně totální prokoučování možností, jak se připravit na tu asi milionkrát avizovanoou druhou vlnu… Nic z toho nikdo neudělal. Takže na tuhle neschopnost opět doplatí všichni, jejichž podniky se budou zavírat, jejichž služby nebude nikdo žádat, a hlavně jejichž zdraví bude ohroženo, tedy v první řadě klienti sociálních služeb a zařízení pro seniory.

Adam Vojtěch měl na postu ministra po předchozím fiasku skončit už dávno. O Babišovi ani nemluvě. Hamáček se sice jednou prosadil jako jednooký mezi slepými, podruhé se mu to ale už určitě nepodaří, protože i kdyby teď nosil místo svetru červené plavky, bude to k ničemu, protože k ničemu je celá tato vláda. Nekompetentní vláda volí nekompetentní postupy. Už zase.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner