Charanzová pomohla Babišovi vyhrát eurovolby, on se na ni vykašlal

Dita Charanzová slouží Babišovi oddaně (Facebook A.Babiše)

Dita Charanzová slouží Babišovi oddaně | FOTO: Facebook A.Babiše

Andrej Babiš umí své zaměstnance využít beze zbytku. Své už o tom ví i Dita Charanzová, europoslankyně na níž byla postavena kampaň do Evropského parlamentu.

Jakkoliv to vypadalo, že si už premiér vybral novou první dámu svého hnutí a poslušnost Dity Charanzové důkladně odmění, nestalo se tak. Babiš se ještě chvíli tvářil, jak si této vycházející hvězdy svého hnutí váží. Zdálo se, že čas Věry Jourové v roli eurokomisařky spěje ke konci a na její místo Babiš navrhne právě ženu, s níž vyhrál volby do Evropského parlamentu. Navíc političku, kterou respektují i europoslanci z jiných politických stran a prý uznávají, že je velmi pracovitá. Tak by se premiér dokonce vyhnul kritickým reakcím z ostatních českých stran, které jsou v Bruselu zastoupeny.

Jan Hamáček a Andrej Babiš (ČTK)

V jeden moment to sice vypadalo, že Charanzová dostane šanci, stát se eurokomisařkou, ale ta zřejmě padla. Babiš totiž tvrdil, že nová šéfka Evropského parlamentu Ursula von der Leyenová možná bude chtít dva kandidáty.

Z toho patrně sešlo po osobní schůzce obou politiků a nyní je ve hře už pouze jméno Věry Jourové. Ta má logicky pro ministerského předsedu vyšší cenu, než Charanzová. Jako stávající eurokomisařka má totiž větší šanci na zajímavé portfolio, díky němuž by třeba mohla Babišovi nějak pomoci i v jeho byznyse.

Oddaná drobná europoslankyně se tak pouze zařadí mezi ty, kteří majiteli hnutí ANO pomohli a na oplátku se dostali mimo jeho rozlišovací schopnosti. I kdyby Charanzová pracovala do roztrhání těla, do Babišova mocenského scénáře zatím nezapadá tak, aby si zasloužila větší roli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]