Charlie Hebdo vyjadřuje soustrast Belgii. Jak je jeho zvykem, velmi drsně

Facebook

Nová titulka Charlie Hebdo připomíná teroristické útoky v Belgii | FOTO: Facebook

Atentáty v Bruselu se staly motivem nového čísla satirického časopisu Charlie Hebdo. Francouzský magazín, v jehož redakci vloni teroristé zabili deset zdejších novinářů se opět postavil vražedným útočníkům humorem, který mrazí. Na titulní straně nejnovějšího vydání vyjadřuje soustrast lidem v Belgii kresbou s létajícími končetinami a titulkem Vykolejená Belgie. Podle redakce patří na hrubý pytel, hrubá záplata a jejich kresby nejsou nad rámec dobrého vkusu.

12439093_1118405321515938_3080060943260393869_n

Kresba nového šéfredaktora Charlie Hebdo, Risse, vyvolala různorodé reakce. Podobně jako třeba karikatury týkající se utonulého chlapce Ajlana vyvolává diskuzi o tom, kam až lze zajít při „humorné“ reakci na tragické události. Redakce časopisu si však stojí za svým a nechce z nastaveného směru ustupovat. Odkaz na zpěváka Stromae, který je známý jak ve Francii, tak v Belgii, tak doplňující nakreslené utržené končetiny a výkřiky „Tati, kde jsi?“, „Tady jsem“, „A tady taky“, „A tady“.

[ctete-foto]21831[/ctete-foto]

Redakce si trvá na svém, že pouze černý humor je jedinou možností, jak se ze situací vypořádat a ukázat vražedným atentátníkům, že se jich Evropa nebojí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner