Chceme, aby tu bylo Babišovo? ptá se Přemysl Sobotka

Eric Drooker

Bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka se domnívá, že krásnou českou krajinu mění byznys Andreje Babiše k nepoznání. Pokud bude rozšiřování řepky po dříve rozmanitých českých polích pokračovat, dostaneme se podle známého politika do stejné situace, kterou známe z pohádek o vládci našich hor. Pouze místo názvu Krakonošovo, bude Babišovo.

Přemysl Sobotka zmiňuje, že mohutný vstup Babiše do obchodu s biopalivy je znát na první pohled. „Cestou z Prahy do Plzně si nelze nevšimnout žlutých oceánů kvetoucí řepky olejky. Kvetoucí pole mohou být krásná, ale monolitická žlutá, i do auta téměř páchnoucí, jednolitá plocha průmyslové plodiny není vábná,“ upozorňuje současný místopředseda Senátu.

Člověk je jako v Babišově vidění

Připomíná také zajímavou příhodu z minulého týdne, kdy Andrej Babiš překvapil se svým tvrzením, že návrh zákona o prodloužení programu na podporu biopaliv, který sám se svým ministerstvem připravil, nepodpoří. „Když k tomu připočtu zprávu, že sice Babišovo hnutí ANO už netrvá na prodloužení dotací pro biopaliva (rozuměj řepku olejku), ale příslušný návrh na zrušení dotací nepodpořilo, jsem jako v Babišově vidění,“ píše člen ODS na svém facebookovém profilu.

Skutečně chceme žít jako v „pohádce“?

Díky miliardovému zisku pro Agrofert tak naše krajina značně změnila svůj ráz a podle Sobotky jednoznačně k horšímu. „Tam, kde dříve byla rozmanitá kultivovaná krajina, je dnes monopolní, monokulturní Babišův byznys. Inu, jako v Babišově,“ myslí si politik. „Chtělo by se říci, jako by co dřív bylo v Krkonoších Krakonošovo, je dnes po celé zemi Babišovo. Chceme to?“ ptá se Přemysl Sobotka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články