Chcete být chytřejší? Zkuste Institut Václava Klause

(ČTK)

Jelikož rodina Klausů nás zásobuje jedním moudrem za druhým, stojí za to podívat se blíže na institut bývalého pana prezidenta. Tam totiž nenašel útočiště jen pan Forejt, ale publikuje zde mnoho dalších skvělých osobností. A některé dokonce vydávají knihy!

Při pohledu na stránky každého jistě zaujme nejen skvělá analýza pana Forejta, která sice není tak úplně pravdivá, ale to nevadí. Svůj příspěvek zde uveřejnil také Petr Hampl, někdejší spolupracovník Martina Konvičky.

A pak tady máme publikace. Mnoho z nich se samozřejmě týká samotného Václava Klause: Veta prezidenta Václava Klause, zvláště dojemná brožurka Mladí ekonomové (o) Václavu Klausovi, IVK v roce třetím – výběr textů, Václav Klaus: Velcí ekonomové jsou mou inspirací, IVK v roce druhém – výběr textů, (dokonce anglicky!) Václav Klaus: The Never-Ending Struggle for Free Society, IVK v roce prvním – výběr textů, Václav Klaus: Byla deflace opravdu hrozbou?, Václav Klaus: Dvacet let české měny… Stojí to za to.

Ale máme tady i další velká jména, samozřejmě ne větší než Klaus. Například takový přítel současného pana prezidenta Zemana, odborník na zlá mainstreamová média Petr Žantovský, nás díky IVK obohatil knížečkou Mediální manipulace a krize v České televizi v roce 2000 nebo Česká politika a média po roce 1989. Prostě pro silné žaludky.

A protože u Klausů se prostě vyznají, kromě historie (např. kniha Edvard Beneš – 80 let od volby prezidentem) tu najdeme pravdy o migraci, Ukrajině a samozřejmě o té největší hrozbě současného světa – Evropské unii.

Tolik poučení na jednom místě, to by člověk zvládl opravdu těžko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]