Chcete dostat do letadla zdarma další zavazadlo? Je to tak snadné 

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Když se rozhodnete cestovat letadlem, často se musíte potýkat s otázkou, jak dostat všechny své věci do co nejméně zavazadel. Nikomu se totiž nechce platit navíc za poplatky, které letecké společnosti vybírají za kufry a tašky. Jak informuje The Mirror, existuje jednoduchý trik, jak přepravce oblafnout.

Uživatelka TikToku Anya Iakovlievová vyřešila problém s nadbytečnými zavazadly po svém. Všechno, co nedokáže dostat do kufru, schová do tajné skrýše, kterou používá vždy, když se rozhodne, že někam poletí.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Nejedná se však o nic složitého, co by nezvládl každý z nás. Celé kouzlo je totiž v obyčejném povlaku na polštář. Do něj Anya dovede nacpat tolik oblečení, že by na něj za normálních okolností potřebovala minimálně ještě jednu tašku. A to by pochopitelně stálo další peníze, utracené za palubní poplatky.

Cestovatelka své video na sociální síti nazvala „nejlepší cestovní hack všech dob – polštář létá zdarma“. Anya je totiž přesvědčena, že na její „podvod“ nikdo nemůže přijít.

Jeden z komentujících chtěl ženu vyvést z omylu a poukázal na rentgen při letištní kontrole. „Rentgen nemá nic společného s poplatky za zavazadla. Ten je kvůli bezpečnosti, poplatky ukládají letecké společnosti,“ kontroval další uživatel TikToku.

Tato sociální síť se v poslední době stala velkým shromaždištěm rad, které jsou pro cestování letadlem velmi prospěšné. Letušky a stevardi například varovali před nošením šortek na palubu, nedoporučili zouvání se v letadle, nebo poradili, jak si zajistit skvělé služby palubního personálu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]