Chcete rychle zhubnout a udržet se ve formě? Upravte si srdeční tep

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Máte problémy s váhou, ale moc se vám nechce do cvičení, nebo držení drastických diet? Existuje spousta “zaručených” receptů, jak to zvládnete bez sebevětší námahy. Trik, který popisuje The Daily Mirror, sice trochu pohybu vyžaduje, ale výsledek je prý neskutečný.

O radu, jak se udržet ve formě a hlavně, jak lehce zhubnout, se na TikToku podělil Dean Scott. Podle něj je klíčem k běhání na dlouhé tratě, při čemž se kila shazují sama, udržování tepové frekvence na určité úrovni. 

Dean tvrdí, že pokud se vám podaří “vychytat”, jak na tep, můžete běžet kilometry bez výraznější únavy a přitom spalovat nechtěný tuk. Klíčem k úspěchu je podle Scotta udržet se pod hranicí maximální aerobní funkční tepové frekvence. Tu dokážete spočítat pomocí jednoduchého vzorce.

@farfromthetrees

#health #wellness #fitness #running #runningtutorial #barefootrunning #maffetonemethod #ancestralhealth #bodyfat #getshredded #cardio #workout

♬ original sound – Dean Scott

„Vždycky jsem nesnášel běhání, od čtyř do třiceti let jsem byl astmatik, letos je mi 41 let. Pokud se chcete naučit běžet tak daleko, jak chcete, vezměte číslo 180, odečtěte od něj svůj věk a číslo, které vám zůstane, je číslo vaší maximální aerobní tepové frekvence,” vysvětlil Dean.

Jako dobrý pomocník podle něj fungují chytré hodinky se snímačem tepu. Díky nim totiž lze neztratit svou maximální aerobní tepovou frekvenci. „Běhání na této úrovni je vždycky zábavné, vždycky se dá zvládnout a nikdy není vyčerpávající. Doslova spalujete tělesný tuk po celou dobu běhu, protože nepracujete anaerobně,” vysvětluje TikToker.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články