Chcete v Česku americkou základnu? My ano. Podepište petici

Vlajky NATO (vpravo) a USA (uawire.org)

Vlajky NATO (vpravo) a USA | FOTO: uawire.org

V České republice začala diskuze o možnosti zřídit v České republice americkou základnu. Proruská pátá kolona okamžitě zahájila veškeré kroky k tomu, aby se podobnému kroku podařilo zabránit a naše bezpečnost byla nadále oslabována. Přinášíme proto petici, která oslovuje vládu Petra Fialy a žádá jednání o této věci. Podepsat ji můžete ZDE.

CELÝ TEXT PETICE:

Ano základnám! Žádáme vládu, aby zahájila vážné jednání s USA o přítomnosti vojáků

My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme Vládu České republiky a jmenovitě premiéra Petra Fialu a ministryni obrany Janu Černochovou, aby zahájili vážná jednání o umístění americké, případně alianční vojenské základny na území České republiky.

Po fiasku, kterým dopadly plány na umístění radaru v Brdech, se zdálo, že podobná příležitost se již nenaskytne. Vzhledem ke změněné mezinárodní situaci a k zásadnímu nebezpečí, které pro Českou republiku, ale samozřejmě také pro celý euroatlantický prostor představuje Ruská federace, je nutné udělat všechno pro zajištění bezpečnosti naší země. Každý, komu skutečně záleží na jeho vlasti, se musí postavit těm, kteří zpochybňují naše vazby s civilizovaným světem. Volání po údajném míru a zejména po neutralitě je pouze snahou oslabit naši suverenitu a schopnost bránit se v případě ohrožení. A toto ohrožení je reálné, vidíme to dnes a denně na záběrech z ukrajinských měst, v nichž umírají tisíce civilistů z rozhodnutí jednoho autoritáře. Nestačí jen zajistit energetickou nezávislost, potřebujeme být také silní a vyslat signál, že Česko se bude v případě ohrožení bránit spolu se svými partnery ze Severoatlantické aliance.

Česká republika už nesmí stát mimo hlavní dění v západním společenství. Není možné, abychom pokračovali v linii, kterou nastavila vláda Andreje Babiše – tedy ve snaze pouze se svézt, kritizovat a nic nepřinášet. Novému kabinetu se podařilo světu ukázat, že naše země je schopná a ochotná pomáhat, nyní je třeba ukázat i schopnost zapojit se.

Vážený pane premiére, vážená paní ministryně, prosíme Vás o to, abyste našim partnerům v USA představili možnosti na umístění základny v České republice a abyste s nimi probrali všechny cesty, jak naši vzájemnou spolupráci rozšířit a prohloubit. Jedině tak totiž budeme v bezpečí a ukážeme těm, kteří by nás snad chtěli znovu dostat do svého područí, že se jim to nepodaří.

Děkujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články