Chcete vládnout s komunisty, pustil se Ovčáček do Pekarové. Ta ho usadila

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (ČTK)

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová | FOTO: ČTK

Lídryně koalice SPOLU v Praze a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová podpořila výzvu #SbohemSoudruzi. Na sociální síti zveřejnila svou fotku, kde má na sobě tričko s nápisem „Už nikdy fronta na banány“. To zřejmě rozhodilo mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka, který prý na banány kašle a političku obvinil, že chce vládnout s novodobými komunisty. Pekarová Adamová si to však rozhodně nenechala líbit.

„František Fajtl: ‚Komunisté? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin.‘ Proto nevolme komunisty. V žádné straně,“ napsala Markéta Pekarová Adamová k fotografii, kterou zveřejnila na twitteru. Podpořila tak výzvu spolku Dekomunizace. Jeho cílem je motivovat občany k tomu, aby přišli 8. a 9. října k volbám. Podle autorů projektu jde totiž o šanci, jak vystrnadit komunisty z parlamentu.

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Kritika komunismu se ale zřejmě dotkla Jiřího Ovčáčka, který se do šéfky TOP 09 pustil. „A proto chcete vládnout s novodobými komunisty. Proto podporujete člena KSČ v čele ČT. Pokud budete vládnout, možná nebudou fronty na banány, ale v této zemi nebude svoboda slova a přijdeme o národní suverenitu. Kašlu vám proto na banány!“ vzkázal v komentáři na sociální síti s tím, že svoboda je cennější než kus žvance.

To si však pražská lídryně trojkoalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 nenechala líbit. „Pane Ovčáčku, váš problém je, že když se ozvat máte, mlčíte. A když se na názor tiskového mluvčí prezidenta nikdo neptá, ozvete se. Novodobé komunisty znám. Někteří ve své fascinaci tímto zločinným režimem zašli tak daleko, že pro ně psali do Haló novin. Požehnaný den!“ odpálkovala Pekarová Adamová mluvčího Ovčáčka.

Do výzvy #SbohemSoudruzi se zapojilo šestnáct českých osobností. Mezi nimi například Iva Pazderková, Barbora Poláková, Jiří Macháček, Karel „Kovy“ Kovář, Tomáš Hanák, Jitka Schneiderová, Milan Šteindler a další.

Eric Drooker

„Kampaň jsme spustili proto, že KSČM považujeme za politickou stranu s temnou totalitní minulostí, od níž se nikdy plně nedistancovala. V minulých senátních volbách strana ztratila své pozice a nyní je velká šance, že neuspěje ani v parlamentních volbách. Byl by to ten správný dárek k letošnímu stoletému výročí jejího vzniku,“ přiblížil poselství výzvy #SbohemSoudruzi Michal Gregorini ze spolku Dekomunizace. 

„Je důležité jít k volbám, chceme apelovat na všechny voliče, aby to pochopili a hodili svůj hlas některé z demokratických stran. Nevzdávejte se svého hlasu. Pokud tak uděláte, může se stát, že dostanou prostor ti, jejichž vlivu na společnost se bojíme nejvíce – extrémní, populistické strany či hnutí s flexibilními hodnotami,“ doplnil Gregorini. Výzvě #SbohemSoudruzi jsme se podrobně věnovali ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články