Chci se zastat restaurací, hospod, kaváren. Tohle není jen zmatení, píše Němcová

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) (repro ČT)

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) | FOTO: repro ČT

Senátorka Miroslava Němcová zkritizovala vládu premiéra Andreje Babiše za přístup, jakým řeší koronavirovou epidemii zejména v souvislosti s neustále se měnícími pravidly pro hospody a restaurace. Podle ní skutečně nejde o pouhé „zmatení“, ale o daleko závažnější problém. Názor senátorky přinášíme v plném znění tak, jak jej publikovala na svém facebookovém profilu.

Vláda před týdnem otevřela restaurace. Byly zavřené dlouhé týdny na jaře i na podzim. Opět do nich začali chodit lidé. Po třech dnech je vláda od 20:00 hodin opět uzavřela. Ministr zdravotnictví potvrdil, že na skóre PES se v tak krátké době nemohlo uvolnění projevit. Jinak řečeno, důvod k plošnému uzavření neexistuje. Ještě jinak řečeno: jde o naprostou vládní svévoli.

Následuje problém s prodejem alkoholických nápojů a piva v PET lahvích nebo plechovkách k domácí konzumaci. Restaurace dostávají zákaz takového prodeje. Ve vedlejší večerce nebo sámošce zákaz neplatí.

NOVINKA! Objednejte si knihu o Miroslavě Němcové ZDE

Ministr zdravotnictví řekl, že to je jinak, tisková mluvčí tvrdila, že to platí, vláda oznámila, že to tak nemyslela a věc napraví. Napravila to tak, že zabránila prodávat uvnitř hospod vše, co teče. Včetně kávy či vody. Prý to ale byla tisková chyba, a tak to vláda po pár hodinách napravovala znovu.

Jan Hamáček si stěžuje na opozici: „Lidé jsou zmatení, protože říkáte, že to děláme blbě“. Opravdu místopředseda vlády věří tomu, že lidé sami nevidí, jak si vláda počíná? A fakt si myslí, že slovo „zmatení“ vystihuje náladu nejenom hospodských?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]