Chci vyhrát volby a být premiérem. Klidně obviněným, řekl Babiš

Eric Drooker

Mandátový a imunitní výbor poslanecké sněmovny včera rozhodl, že doporučí sněmovně vydat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jeho místopředsedu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Ani případné policejní obvinění neodradí Babiše od toho, aby usiloval o post předsedy vlády v případě, že vyhraje volby.

„Samozřejmě. Chceme vyhrát volby a chci být premiérem. Já si myslím, že není důvod mě obviňovat. Kauza Čapí hnízdo je načasována těsně před volbami tak, aby Čapí hnízdo byla jediná kauza až do voleb. Stále dokola se to bude opakovat, bude se spekulovat, jestli můžu, nemůžu. Já jsem nic neudělal. Je to deset let stará kauza,“ řekl Andrej Babiš v rozhovoru pro Seznam zprávy.

Jak se asi budou tvářit v Bruselu, až přijede hájit zájmy České republiky premiér obviněný z poškozování zájmů Evropské unie? Právě toto obvinění, spolu s obviněním z dotačního podvodu, Babišovi hrozí. Možná budeme ještě rádi, když si cedulku „Czechia“ nikdo s Českou republikou nespojí.

Babiš celou kauzu považuje za zpolitizovanou. „Tradiční politické strany pochopily, že to myslíme vážně a chceme něco udělat pro lidi. Chtěli jsme ukázat lidem, že vládu je skutečně možné řídit v jejich prospěch. Ne ve prospěch těch ministrů, co tam sedí proto, aby měli funkce. Chtěli jsme to řídit úplně jiným způsobem,“ pokračoval dále Babiš v rozhovoru. Jakým způsobem to chtěli řídit, ukázala nedávno zveřejněná nahrávka, která naznačuje, že Babiš využíval finanční správu k likvidaci českých podnikatelů.

Podle Babiše jde o obrovské uskupení lidí, kteří organizují kampaň proti němu. „Jsou to lidé, kteří v minulosti získali miliardy na obchodech se státem a kterým samozřejmě já vadím,“ dodal pro Seznam zprávy Andrej Babiš, který nabyl miliardové jmění především díky svým obchodům se státem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články