Chci závodit do padesáti, říká žokej, jemuž rakovina vzala oko

Guy Mitchell (IG @theoneeyedjockey)

Guy Mitchell | FOTO: IG @theoneeyedjockey

Britský žokej Guy Mitchell se popral s osudem již v době, kdy přišel kvůli rakovinovému nádoru o jedno oko. Nyní se chystá předvést další kousek, který se povede málokomu. Svému milovanému sportu se podle deníku The Sun hodlá věnovat do padesáti let a napodobit tak legendárního Frankieho Dettoriho.

Mitchell přišel o oko již v šesti letech při odstranění rakovinového nádoru. „Byly mi tři, když si maminka všimla, že mi jednu noc vyčnívalo oko, když jsme sledovali televizi. Vzala mě k rodinnému lékaři a oni okamžitě jednali,“ vzpomíná dnes sedmačtyřicetiletý muž.

Přesto se ovšem civilním povoláním praktický lékař nenechal odradit a svůj volný čas věnoval milované jízdě na koni. Letos se dokonce zapsal do dějin jezdectví jako první zrakově postižený žokej, který dokázal vyhrát závod.

Nyní se Guy pochlubil, jaký další cíl si stanovil. „Lékařská pravidla říkají, že můžete jezdit až do 55 let,“ říká. „Tak dlouho jezdit nebudu, ale bylo by skvělé, kdybych se mohl věnovat závodění, když mi bude padesát. To by bylo něco,“ dodává Mitchell. Zároveň přiznává, že jeho manželka Wendy zatím o jeho plánech nemá ponětí, a proto ani netuší, jak zareaguje, až se nich dozví.

Britský žokej by rád jezdil ještě tři roky i proto, aby napodobil Frankieho Dettoriho. Ten totiž 15. prosince oslavil jako aktivní jezdec padesáté narozeniny. Italská legenda dostihového sportu se díky své úspěšné kariéře v roce 2000 dokonce dočkala ocenění Řádem britského impéria.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články