Chcípl pes se inspiroval v Kanadě. Do Prahy chystá konvoj aut

Demonstrace Chcípl pes 2. února (Pavel Šmejkal, se souhlasem autora)

Demonstrace Chcípl pes 2. února | FOTO: Pavel Šmejkal, se souhlasem autora

Iniciativa Chcípl pes chystá další akce proti přijetí pandemického zákona v senátu. Na pražském Klárově budou od středečního večera petiční stany. Z několika měst se také do Prahy sjedou konvoje aut. Dojet by měly také na Klárov, který je v blízkosti sídla senátu. Účastníci chtějí na místě setrvat do čtvrtka, kdy by měli senátoři o pandemickém zákonu rozhodnout.

Iniciativě podle jejího předsedy Jakuba Olberta vadí na pandemickém zákonu mimo jiné to, že by podle nynějšího návrhu mohli lidé rozhodnutí o karanténě kvůli kontaktu s nakaženým dostávat SMS zprávou. Podle něj jde o omezování svobod.

(Týdeník FORUM)

Hnutí proto chystá akce v blízkosti senátu, který se má novelou nyní zabývat. Ve středu kolem osmnácté hodiny začne na Klárově akce, kterou zástupci hnutí nazývají tábor lidu. Podle místopředsedy hnutí Jiřího Janečka bude na místě pět stanů, které budou označeny jako petiční stánky. Hnutí chce celou noc držet hlídky u senátu.  „Chceme senátorům dodat odvahu,“ řekl Olbert.

Na Klárov by kolem osmé hodiny večer také měly dorazit konvoje aut, které vyjedou například z Karlových Varů, Českých Budějovic, Ostravy, Liberce či Poděbrad. Zástupci hnutí očekávají, že v konvoji pojedou stovky aut. Řekli také, že chystají průjezd centrem města, ale nechtějí zablokovat dopravu v Praze ani průjezd složek integrovaného záchranného systému.

Minulý týden Jiří Janeček na twitteru tvrdil, že iniciativa Chcípl pes je schopna na hodinu vypnout ekonomiku státu prostřednictvím generální stávky, přestože demonstrace proti přijetí novely pandemického zákona před poslaneckou sněmovnou nebyla 2. února příliš početná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]