Chcípl PES zveřejnil adresy poslanců. Jsme připraveni zakročit, oznámila policie

Demonstrace spolku Chcípl PES 2. února 2022 (Pavel Šmejkal / se souhlasem autora)

Demonstrace spolku Chcípl PES 2. února 2022 | FOTO: Pavel Šmejkal / se souhlasem autora

Iniciativa Chcípl PES vyzvala své příznivce, aby šli protestovat před domovy poslanců, kteří hlasovali pro novelu pandemického zákona. Na facebooku zároveň zveřejnila jejich adresy, které však po vlně kritiky ze sociální sítě zmizely. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) jde o útok na rodiny poslanců. Případem se zabývá také policie.

„Pokud se nemůžete dostavit dnes 16. 2. 2022 od 10:00 na Malostranské náměstí a podpořit protesty, udělejte si malá protestní shromáždění u trvalých bydlišť 70 poslanců, kteří hlasovali pro novelu pandemického zákona. Oni nám budou do chodu domácností a svobod zasahovat neustále. Držte se, tohle dáme,“ vyzvala dnes na facebooku iniciativa Chcípl PES. 

(Týdeník FORUM)

U příspěvku byly původně přiloženy i konkrétní adresy poslanců, ty však byly později odstraněny. Chování iniciativy Chcípl PES zákonodárci odsoudili. Chcípl pes dal na svoje sítě výzvu, že pokud někdo nemá čas přijet v 10:00 na Malostranské náměstí, má jít protestovat před trvalé bydliště poslankyň a poslanců, kteří minule pro pandemický hlasovali. Adresy tam vypsali. Takže teď za to můžou i naše rodiny? napsala na twitteru například poslankyně Barbora Urbanová z hnutí STAN. 

„Vyzývat k tomu, ať jdou lidé protestovat před domy poslanců, a zveřejnit jejich adresy považuji za něco naprosto zoufalého, co do demokratické diskuse fakt nepatří. Kritizoval jsem, když se to dělo vůči bývalému ministru zdravotnictví Blatnému a jeho rodině, tohle je za hranou,“ reagoval také předseda lidovců a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

„Chtěl bych protestující upozornit, že ani mě, ani mou rodinu včetně dětí ve věku 3,5 a 1,5 let na této adrese v současné chvíli nevystraší,“ vzkázal na twitteru místopředseda sněmovny a šéf středočeské ODS Jan Skopeček.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Iniciativu Chcípl PES přímo ve sněmovně zkritizoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Zároveň vyzval všechny poslance, aby jednání iniciativy jasně odmítli. „Tohle není útok na naše poslance. To je útok na naše blízké. Naše rodiny do politického boje nepatří,“ prohlásil důrazně s tím, že se věcí zabývají policisté.

Ti později oznámili, že aktivitu Chcípl PES jsme zaznamenali a přijímají adekvátní opatření. „Organizátoři vyzývají k protestům proti poslancům v místě jejich bydliště, přestože vědí, že jsou v poslanecké sněmovně. Jsme okamžitě připraveni zakročit, pokud dojde k jakémukoliv protiprávnímu jednání,“ oznámila policie na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články