Chlapec se pochlubil své mámě, jak obelhal testy při distanční výuce

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Zavřené školy a výuka na dálku se stávají zlým snem nejen rodičů, ale postupně i jejich ratolestí. Mnoho dětí se i tak věnuje distanční výuce intenzivně. Jak ovšem upozornil deník Daily Mirror, existují i školáci, kteří dokážou využít své znalosti práce na počítači a učitele přechytračit.

Uživatelka TikToku s nickem Therealmom9110 se nestačila divit, jak jejímu synovi jde matematika. Testy dokázal mít za plný počet bodů, což ovšem před začátkem distanční výuky nebývalo zvykem.

Když se potomka zeptala, jak je to možné, moc nezapíral a ukázal své matce, jak to dělá. Díky tomu, že dokáže použít počítač lépe, než jeho okolí tušilo, není to pro něj nic složitého. Jak žena trefně napsala na sociální síti – moje dítě je hacker.

@therealmom9110

My kids a hacker 😂

♬ original sound – proudmommy9110

Chlapec zjistil, že není nic těžkého správnou odpověď na otázky z testu objevit. Jak ukázal své mámě u příkladu na sčítání zlomků, není třeba se zaobírat výpočtem. Stačilo kliknout pravým tlačítkem myši na jednu z odpovědí. 

Poté školák vybral možnost prozkoumat a už hledal v HTML kódu, která z odpovědí je správná. Za pár vteřin měl výsledek, a přitom nestrávil ani chvilku výpočtem.

Tisíce komentářů chlapce kritizovaly, ale i chválily. V jednom dokonce zazněla děsivá myšlenka: Počkejte, až zjistí, jak si sami mohou měnit známky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články