Chlapec trpí nemocí, která ho oslepí. Jeho máma mu chce do té doby splnit sen

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Nemoc dítěte je pro rodinu vždy velmi těžkou zkouškou. Když se navíc jedná o situaci, s níž se nedá nic dělat, lze hovořit o tragédii. Jednu takovou chce oddálit matka, o níž informuje The Daily Mirror.

Devítiletý Edward Ruddy trpí nevyléčitelnou nemocí, která ho ve finální fázi připraví o zrak. Nikdo neví, kdy se to stane, proto je těžké plánovat cokoliv dopředu. V jednom má ovšem matka Mary jasno. Než syn oslepne, musí vidět Mickey Mouse.

Edward trpí problémy se zrakem od narození. Teprve před měsícem mu ovšem byla diagnostikována zrádná nemoc. Nyní se situace má tak, že rodina večer, když jde malý kluk spát, neví, zda je ještě po probuzení uvidí.

„Láme mi srdce, když si uvědomím, že přijde okamžik, kdy zapomene na můj obličej a nebude si pamatovat, jak vypadá svět,” říká matka hocha, který trpí retinální dystrofií.

Pro svého syna chce udělat maximum, aby byl šťastný. Proto chystá výlet do Disneylandu, kde by Edward mohl spatřit svou oblíbenou postavu Mickey Mouse.

„Kdo ví, kdy Edward ztratí zrak?“ říká Mary. „Chci, aby mohl vidět všechno, dokud ještě může. Cítím se bezmocná, ale udělám pro něj všechno,” dodává s tím, že peníze na cestu zkouší sehnat i pomocí specializovaného internetového portálu.

Celá rodina doufá, že se jejich Disney sen stane na podzim skutečností. „Všichni se zoufale snažíme dostat Edwarda do letadla co nejdříve, ale kvůli pandemickým opatřením je reálné tak září,” říká matka. „Jen doufám, že do té doby ještě uvidí. Pokud to dokážeme, myslím, že to budou nejkouzelnější okamžiky jeho života,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]