Chlapec začal vařit ve 14 měsících, teď jsou mu tři a připravuje jídlo pro celou rodinu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Hodně rodičů má obavu z toho, že by se jejich malé dítě dostalo bez dohledu do kuchyně. Hrozí tam totiž mnoho nebezpečí, která si drobní caparti ani neuvědomují. Matka, na níž upozornil deník The Sun, ovšem zvolila zcela odlišný přístup.

Uživatelka TikToku Laura se pochlubila, že její syn začal s vařením velmi brzy, konkrétně ve 14 měsících. Čas prý nadešel v okamžiku, kdy byl chlapec schopen plnit jednoduché příkazy jako “nalij to do mísy” a další. 

„Když jsou děti takto malé, musíte jim připravit prostředí, mít všechno předem naporcované a používat nádoby, které malé dítě dokáže udržet,“ vysvětluje Laura. Nejlepší pro začátek je prý naučit děti věci jako nalévání, nabírání, míchání či vymazávání pánví máslem.

@lauralove5514

Short answer to how we got Carter started w/cooking let me know if you have questions #TheChallengeAllStars #DSWCutLoose #fyp #cooking #recipe

♬ Send Me on My Way – Vibe Street

Laura svého syna nejprve učila studené recepty. „Než se vůbec dotkl sporáku, ujistila jsem se, že chápe nebezpečí, které s ním souvisí,” říká pyšná matka s tím, že zkušebně “vařili” i na vypnuté plotně, aby se chlapec naučil nesahat na hořáky. Postupně začali sporák pouštět na mírnou teplotu.

Postupem času se mladý kuchař zlepšil natolik, že dnes dokáže vytvořit večeři pro celou rodinu. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články