Chlápka, co se nechal fotit v Kapitolu na židli, která mu nepatří, už sebrali

Richard Barnett  (Twitter/Matthew Rosenberg)

Richard Barnett | FOTO: Twitter/Matthew Rosenberg

Richard Barnett, jehož fotografie, jak sedí za stolem v kanceláři Nancy Pelosiové po útoku trumpovců na Kapitol 6. ledna, obletěla svět, už byl zadržen v Arkansasu. Byl obviněn ze vstupu a pobytu na ohraničených pozemcích, násilného vstupu a krádeže veřejného majetku, informoval Pete Williams z NBC.

Minulou sobotu kritizoval Barnett na facebooku předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou za to, že použila označení „bílý nacionalista“ jako „hanlivý výraz“.

„Jsem bílý. To nelze popřít. Jsem nacionalista. Dal jsem přednost svému národu. To ze mě tedy dělá bílého nacionalistu,“ napsal Barnett na stránku, kterou udržoval pod pseudonymem. Také tam dodal, že lidé, kteří nejsou nacionalisté, by měli „vypadnout z našeho národa“.

FORUM 24 (archiv)

Barnett psal o bělošském nacionalismu na facebookové stránce, kterou vedl pod pseudonymem „George reinkarnovaný Patton“, uvádí list The Washington Post.

V prosinci Barnett napsal, že „přišel na tento svět kopající a křičící, pokrytý cizí krví“ a že „by se nebál odejít stejnou cestou“. Jeho účet na facebooku byl již uzamčen nebo odstraněn, ale printscreeny se zachovaly.

Šedesátiletý Barnett, který si říká Bigo, mluvil s reportérem Timesů Matthewem Rosenbergem před Kapitolem záhy poté, co si poseděl za stolem Nancy Pelosiové. Řekl, že si vzal osobní obálku, která patřila političce, a „nechal jí na stole čtvrťák“, „i když za to ku**a nestojí“.

Barnett také řekl, že jí napsal „ošklivý vzkaz“, a na fotografiích je vidět papír s nápisem „WE WILL NOT BACK DOWN“ („Neustoupíme“).

Takže Barnett si poseděl v Kapitolu na cizí židli a teď mu hrozí, že si půjde posedět někam úplně jinam. Ironií osudu hrozí trumpistovi za mřížemi až deset let kvůli příkazu, který v létě kvůli rasovým nepokojům vydal prezident Donald Trump.

Je pozoruhodné, jak se útočníci hrdě natáčeli a fotografovali na místě činu, jako by si mysleli, že začala nová občanská válka a oni snad budou mít místo v čítankách, kam by se ty fotografie mohly hodit. Teď se celá ta dokumentace zřejmě použije k úplně jiným účelům. Možná žili s pocitem, že nad nimi bdí nějaká posvátná moc Donalda Trumpa, která je před vším ochrání. Možná si mysleli… ne, výraz „mysleli“ se sem moc nehodí.

(Zdroj: Businessinsider.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]