Chobotnice by v boji proti vakcinačním spiklencům zvládla více práce než Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus  (ČTK)

Bývalý prezident Václav Klaus | FOTO: ČTK

Sledoval jsem vystoupení prezidenta Václava Klause na DVTV v debatě s panem Martinem Veselovským, a vrátilo mne to o dvanáct let zpět. Do doby, kdy jsem poslední rok před její smrtí u ní doma (protože zaboha nechtěla do ústavu) pečoval o matku. Rok před smrtí měla úraz, po narkóze se spolu s ní samotnou naplno probudila Binswangerova nemoc. Jedna z forem „stařecké demence“. Po roce, kdy už to přestávalo být zvládnutelné, se Bůh smiloval, jí v tom nemocí zbídačelém mozku praskla céva, a matka zemřela ne v ústavu, jak nechtěla celý život, ale doma. Beru to jako osobní vítězství. Ale kontakt s jakýmikoliv projevy připomínajícími demenci mě od té doby vždy strašně rozhodí. Tak, jako mne rozhodil Václav Klaus v DVTV. 

Pan Václav Klaus starší zavítal do DVTV, a už v prvním záběru bylo vidět, že u něj došlo k záměně termínů „pravicovost“ a „bezohlednost“. V době epidemie, kdy nejen vládní nařízení, ale především elementární lidská slušnost velí nasadit v místnosti s cizími lidmi roušku, přišel pan prezident do studia bez roušky. Sdělení „s*ru na vás, mně je jedno, jestli vás všechny nakazím, klidně si chcípněte“ se nedalo vyjádřit pregnantněji. A už v první minutě pořadu potvrdil, že je vlastně disident. Závist k Václavu Havlovi z Klause zjevně nevyprchala ani léta po Havlově smrti – a tak se pan Václav Klaus staví do role disidenta. Realita je taková, že Havel byl disident proto, že neměl strach pracovat proti zločinnému režimu. Klaus je nyní „dysydentem“, protože nemá strach ohrožovat celé své okolí.

Dezorientace a agrese

„Považuji rouškování za fikci, za neúčinnou věc,“ vysvětluje na dotaz moderátora, proč roušku nemá. Zde je dobře vidět, že pan prezident Klaus není schopen vnímat cokoliv jiného než Václava Klause. V oblasti epidemiologie zcela nevzdělaný člověk si narozdíl od celosvětové odborné veřejnosti myslí, že rouška je neúčinná. Proto pravdu má ON(!), neváhá díky svému iracionálnímu přesvědčení ohrožovat okolí. K rozcestníku na vědecké práce o nesporné účinnosti roušek při ochraně jak sebe, tak především okolí, naleznete pod tímto článkem link. Ovšem pro pana Václava Klause je Václav Klaus mnohem větší medicínskou kapacitou, než Oxfordská universita či Mayo klinika. Nenosit roušku je prý výrazem Klausova protestu. Na protest vydechovat do okolí kapénky možná obsahující viry? To je vpravdě statečnost dysydentská, ne-li dokonce půlchartistická!

FORUM 24 (archiv)

Vzápětí dodá, že prý chce premiér místo roušek nařídit respirátory.  „Pokud je to pravda, tak celý rok hry s námi s rouškami byl pouze hrou, když ty roušky nejsou účinné, tak to možná byla naprostá fikce,“ dovodí pan Klaus. Moderátor velmi decentně oponuje, že pan prezident jistě ví, že respirátor je výrazně účinnější než rouška. „Že bych měl technické znalosti o kvalitě toho respirátoru, to nemám.“ „Ale máte technické znalosti o kvalitě roušek, protože říkáte, že nefungují,“ připomene logicky Martin Veselovský. A panu prezidentovi takříkajíc bouchnou saze. „Vynechte tento ostrý tón, nebo ho budu používat taky!“ A jme se moderátora poučovat, že za 31 let v televizích a rádiích není zvyklý, aby se s ním takhle mluvilo. „Takže – takhle ne!“ Vlády s námi prý – nejen u nás – vedou zvláštní hru, kterou on odmítá. A v tu chvíli jsem trochu zatrnul.

Pan prezident sice neuměl odpovědět na zcela samozřejmou otázku, nebyl schopen vysvětlit zjevnou protikladnost svých výroků, ale zato šel ihned poté, co jej moderátor znejistil, do agrese. A já si vzpomněl, jak mi maminka jednou sdělila, že k očnímu lékaři bude chodit do Jindřichova Hradce a já ji tam budu z Prahy 6, kde bydlela, vozit. Zeptal jsem se, proč chce jezdit do 150 kilometrů jízdy vzdálené okresní nemocnice, když podle bydliště spadá pod Ústřední vojenskou nemocnici – myslím nejlepší zdravotnické zařízení v ČR. Také chvíli nevěděla, jako pan prezident Klaus. A pak mě bez udání důvodu, proč křičí, seřvala jak pan prezident Klaus pana Veselovského.

Mlčet jak Fučík!

Moderátor se zeptá, zda si Klaus v autě zapíná bezpečnostní pás. Klaus neodpoví a začne vykládat, že si nebere na lyžování protipancéřovou helmu (což nedělá nikdo, jde o únikové fantazírování, aby nemusel odpovědět na otázku).  Dále obecně hovoří, ale otázku na to, zda v autě jezdí připoutaný, nezodpoví. Zato vytáhne svou knihu (moje recenze na ni zde) a udělá jí reklamu. A obecně, mnoha slovy, varuje před omezováním občanských svobod. A vykládá i nadále medicínské nesmysly.

„Mnoho špičkových lékařů se usmívá nad tím slovem bezpříznakově.  … To také v historii lidstva zatím ještě nebylo, že by lidé byli bezpříznakově nemocní, to je také specifikum téhleté zvláštní nemoci a doby. … Lidé pozitivně testovaní jsou označováni jako nemocní. Všichni dobře víme, že to s nemocí člověka nemá nic společného. Přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v těle člověka nemá s nemocí covid-19 ještě bezprostředně nic společného. Jestli toto není alfa a omega vysílání televize DVTV, tak to jsem very sorry. To je pak škoda. Proto vnášíte lidem do hlav dezinformace a pan ministr Blatný by vás mohl zařadit na seznam.“

Zde jsou zaznamenáníhodné dvě věci: Pokud by tvrzení Václava Klause platilo, tak by byli všichni HIV pozitivní (protože většina HIV pozitivních je dlouhou dobu bezpříznaková) zcela zdrávi, dokud nedostanou AIDS. A jak asi podvědomě cítí, že ten výrok, co vypustil, nedává smysl, jde opět do agrese. A také jej asi stále pálí, že na serveru ministerstva zdravotnictví bylo jeho jméno uvedeno mezi zdroji dezinformací o covidu.  Ach ty staré křivdy…

„Připouštíte si, že byste mohl nemoc roznášet, aniž byste vy sám pociťoval příznaky nemoci?“ položí pan Veselovský logickou otázku. „Nevím, to jsou hypotézy, jestli je to tak možné, nebo to není možné.“

Tak Václav Klaus si myslí, že přenos viru kapénkami a aerosolem – jev, který studovaly dnes už tisíce studií – je hypotézou.

„Známe nejrůznější studie, a můžeme s nimi šavlovat, a tak dále. Tady jde o to, že ten náš politický režim, režim celého Západu, si vybírá jedny typy studií. Známe také hromady studií, které říkají, že vakcíny tohoto typu nefungují.“

Žádné z těch studií ale neuvede, a já takové studie nikde nenašel. A neodpoví na Veselovského otázku, zda si připouští, že může roznášet covid, a hovoří o vakcinaci. „Ona je trošku nepovinná, a trošku povinná, a zítra možná bude. A možná to nerozhodne parlament, ale nejrůznější NGO (nevládní organizace) vynutí, že to bude v každém zaměstnání a na každé akci povinné.“

„A kdo by to měl vynutit,“ podiví se moderátor.

„No televize vašeho typu. Ty vytvoří takovou atmosféru, že nenechat se rouškovat, vakcinovat, testovat bude téměř hrdelní zločin. Takhle to bude vynuceno.“

Martin Veselovský tedy posune problém o kus dál, a zeptá se, zda si pan prezident Klaus připouští, že mohl nakazit někoho na demonstraci, kde byl bez roušky. A jak jsem poslouchal odpověď pana Klause, zase jsem si vzpomněl na maminku.

„No já nevím, možná že se dá nakazit tady z toho, že nemáte na ruce pancéřové rukavice. Já to nedovedu posoudit. Takhle se žít přeci nedá!“

Následoval úplný blábol, že budou lidi zavření v katakombách a krmení hadičkami. Ano – někdy, když už krátce před smrtí maminka chtěla (vinou své nemoci) „vybruslit“ z nějakého dotazu, nebo zpochybnit nějaký nesmysl, který před chvílí řekla, a došla jí po chvíli jeho neudržitelnost, začala nekontrolovaně fantazírovat, blábolit úplné nesmysly. Ale popravdě – o pancéřových rukavicích jako ochraně před virem nehovořila nikdy, tak daleko se jí nemoc rozvinout nestačila.

„Ale to se přece neděje,“ upozorní Martin Veselovský pana prezidenta jemně.

To se víceméně… Nákroky k tomu… A vším, co dneska my slyšíme, to se děje každý den.“

Na rozkaz skrytých chlebodárců!

„Máte teď za úkol od svých chlebodárců, abyste říkali, že se to neděje. Kdybychom si spolu sedli na pivo, tak na to kývnete,“ rozsekl to Václav Klaus směrem k moderátorovi konečně na férovku.

Ano, já si to myslel od začátku: Václav Klaus již, podobně jako jeho spolupracovník Petr Hájek, ví o SPYKNUŤÝ! Jak ví, že je Veselovský úkolován svými chlebodárci? „Důkazy podle hovoru, stylu, otázek, způsobu řeči – to jsou důkazy!“ Ale zároveň dodá, že neví, kdo ze SPYKLENCÚ pana Veselovského úkoluje, protože on – Klaus – nezná majetkovou strukturu DVTV.

Pak mu moderátor ukáže graf „nadúmrtnosti“ – strašlivou křivku, jak na podzim vzrostla úmrtnost o víc než 13 000 lidí, než činila průměrná úmrtnost  v posledních letech. A zeptá se Klause, čím ten graf tedy vysvětluje. A pan prezident začne – slušně řečeno – ohovořívat. A vymlouvá se jak malé dítě. Podzimní skok v úmrtnosti (podzimní vlna covidu) je dle Klause málo vysvětlený a nikdo se o výklad grafu nadúmrtí nepokoušel. Což už je zcela zjevný nesmysl. Výklad grafu kromě tisíců vědců a desetitisíců lékařů podalo. Jen v České republice 13 000 mrtvých po nákaze covidem.  Čím to ale je, že na podzim lidé umírali až dvakrát víc než loni či předloni, když nebyl covid, Václav Klaus bohužel neví. A opět jde (byť trochu méně než na začátku) do agrese. Pochopil jsem, že už má smysl naslouchat jeho povídání jako psycholog, ne jako občan.

Ten poslední rok na mě maminka často křičívala po otázce, jestli ten koš nechytne. Měla totiž, jak se demence rozjela, ve zvyku ihned po dokouření cigarety vysypat popelník i s čerstvým vajglem do koše na odpadky. Křičívala tak při každé druhé třetí mé návštěvě, a chodil jsem tam někdy i dvakrát denně. Takže na toto téma ječela tak dlouho, dokud si tím vajglem nepodpálila byt, a koš v předsíni hořel tak vesele, že to roztavilo domovní telefon, a celému domu týden nešly zvonky. Poté při mém varování, že to může chytit, již nekřičívala, ale vajgly do toho koše házela dál.

Je Petr Hájek chobotnice?

Pan prezident Klaus jako završení v DVTV opět zopakoval úplný nesmysl, že koronavirus je novým typem chřipky. „Že je to jedna z forem chřipky, o tom přece není sebemenších pochyb!“ děl pan prezident. „To, že je to jiný jeden z typů chřipky, je elementární pravda!“

Ranilo mne to, protože tuhle ptákovinu již pan Václav Klaus mezi lid vypustil. A já mu už na podzim ve volném čase a zadarmo trpělivě na facebooku vysvětlil, jak je to ve skutečnosti, a že koronavirus nemá s virem chřipky společného skoro nic. A na to, aby sledovali reakce na vystoupení pana Klause, snad v Institutu někoho má. Takže jsem mu napsal:

Nekompetentnost výroku Václava Klause zaujala i profesora Flegra – ten panu prezidentovi na FB zase vysvětlil, že chřipkové viry jsou koronavirům příbuzné podstatně méně, než třeba smrk sýkoře modřince. A zde je vidět poetická duše vědce proti cynickému novináři: Zatímco pan profesor Flegr srovnává krásné entity – ztepilý smrk s roztomilou sýkorkou, já říkám Václavu Klausovi tvrdší sdělení: Pane prezidente, kdyby platilo Vaše tvrzení, že koronavirus je novým typem chřipky, byl by Váš spolupracovník Petr Hájek novou odrůdou chobotnice! Věřím, že Vás ani pana Hájka, tvůrce Protiproudu, to srovnání neurazí. Video jasně ukazuje, že chobotnice jsou nejinteligentnější měkkýši!

Vzhledem k intelektuálnímu výkonu, který prezident Klaus v DVTV předvedl, by asi bylo lepší, aby jeho Institut místo něj samotného řídila chobotnice.  Má více chapadel, a tak by stihla vykonat v boji proti vakcinačním spiklencům mnohem více práce než Václav Klaus.

———————————————-

FB rozcestník na několik vědeckých studií o prokázané ochraně, kterou před (nejen) koronavirem  roušky poskytují. Chrání jak jejího nositele, tak jeho okolí. Udělal jsem ho už před řadou měsíců, abych to nemusel méně intelektově vybaveným občanům vysvětlovat pokaždé znovu:

https://www.facebook.com/jiri.x.dolezal/posts/10220518355122468

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]