Chovanec nabídl finanční pomoc Itálii, kvóty stále odmítá

Eric Drooker

České ministerstvo vnitra navrhuje poskytnout finanční pomoc na řešení přílivu uprchlíku z Libye. Podle ministra vnitra Milana Chovance může Česká republika Itálii pomoci, a to uvolněním až 21 milionů korun. Chovanec také nabídl svému italskému kolegovi Marcovi Minnitimu nespecifikovaný počet policistů.

Italský ministr vyzval evropské země, aby Itálii s migranty pomohly a zpřístupnily své přístavy lodím ve Středozemním moři. Itálie je v tuto chvíli hlavní vstupní branou pro migranty, kteří míří do Evropy.

Evropská komise v úterý představila řadu opatření, kterými by se mohlo Itálii v migrační krizi ulevit. Mezi návrhy je podpora libyjských úřadů prostřednictvím projektů v přepočtu za více než 1,2 miliardy korun či vyšší financování kroků k řízení migrace na italské straně za zhruba 945 milionů korun.

Česko, které kvóty i nadále odmítá, by mělo podle dohod EU přijmout zhruba 2600 lidí, přijalo však pouhých dvanáct. Evropská komise nyní zvažuje pokutu za každého nepřijatého migranta, výsledná částka by mohla překročit 18 miliard korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner