Chovanec zkritizoval Lidové noviny a hned se strhla koaliční hádka na Twitteru

Milan Chovanec, ministr vnitra (ČTK)

Milan Chovanec, ministr vnitra | FOTO: ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec na svém twitterovém účtu kritizoval způsob, jakým Lidové noviny, které spadají do holdingu Agrofert Andreje Babiše, informují o reorganizaci policie. Toho se ale okamžitě chytil jeho vládní kolega a Babišův spojenec Robert Pelikán, který si však zjevně neuvědomil, že je to právě jeho šéf, kdo vlastní a ovládá média.

Screenshot 2016-06-29 16.17.37

Není to poprvé, co si členové vlády vyřizují účty přes sociální sítě. V minulosti tomu tak bylo zejména mezi chovancem a Babišem, také v otázce reorganizace policie. Babiš se do koaličních kolegů přes internet obecně pouští rád. Nevynechal například ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, kterému vynadal za rozhodnutí v jeho rezortu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]