Chovanec zveřejnil fotomontáž, která jej měla kompromitovat

Eric Drooker

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na Twitteru zveřejnil fotomontáž, na níž je zachycen společně s nahou dívkou. Ministr tvrdí, že si ji už v létě objednali „pracovníci jistého vydavatelství“ s cílem ho kompromitovat. Už dopoledne naznačil, že může jít o útok z okruhu vládního hnutí ANO, jehož předseda a vicepremiér Andrej Babiš je přes skupinu Agrofert majitelem mediální společnosti Mafra. O kauze během dnešního zasedání vlády informoval i premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).
„V létě jsem obdržel info, že pracovníci jistého vydavatelství chtějí zadat moji fotomontáž z plzeňského klubu. Prý, abych se rozpovídal… Před pár týdny jsem dostal info, že fotomontáž je doručena objednateli. Obrátil jsem se tedy na tajné služby,“ uvedl na sociální síti Chovanec. Dnes ho podle jeho vyjádření navštívili dva bulvární novináři a přinesli fotomontáž. Veškeré získané informace ministr předal v rámci trestního oznámení policii. „Pro fajnšmekry zveřejňuji fotomontáž. Nic moc..,“ komentoval kvalitu fotografie.
„Pracovníci mediálního domu se zájmy v politice si měli v zahraničí zadat výrobu kompromitující fotomontáže konkurenčního politika. Nevěříte? Ale ANO..,“ uvedl Chovanec už dopoledne. Později odmítl potvrdit, že jde o narážku na koaliční hnutí ANO a vydavatelství Mafra. Odpoledne zveřejnil fotomontáž a další informace.
Babiš se dnešního jednání vlády neúčastní, je v zahraničí.

Do debaty se zapojil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), kterému fotomontáž připadá spíše jako malba. Nezdráhal se použit slovo umění.

twitter

Kompromitující fotomontáž

 

Poznámka editora Svobodného fóra:

Ministr Chovanec v nevěstinci, to je tedy nové téma české politiky. Ta fotka je opravdu pozoruhodná. Ohledně jejího vzniku a použití jsou dvě možnosti:

1. Je to fotomontáž a pak je její vytažení obrovskou sviňárnou a nebo..

2. Je reálná a pak je její vytažení obrovskou sviňárnou.

V každém případě jde o metody Státní bezpečnosti. Zdá se, že ČSSD čeká poněkud napínavější období.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner